• Обновено
Сандвик коромант 419-044Q16 - 14m Коромил 419 Лице Мелница Машина, Челик, Десната рака, 16mm Арбор, 29.4 Мм Сечење Дијаметар x 45mm Вкупната Должина, 3 Блиску Теренот

Сандвик коромант 419-044Q16 - 14m Коромил 419 Лице Мелница Машина, Челик, Десната рака, 16mm Арбор, 29.4 Мм Сечење Дијаметар

DEN 8192.00

Залиха
Во магацинот.

Пет рабови за сечење по вметнување Широк спектар на оценки и геометрии. Радиус вметнува и вметнува со паралелно земјиште. Преку течноста за ладење на сите секачи овозможува ефикасна влажна обработка, како и ладење на компримиран воздух. Намалени аксијални сили со агол на олово од 19 степени и позитивен агол на аксијална наклонетост. Пет рабови за сечење по вметнување. Широк спектар на оценки и геометрии. Радиус вметнува и вметнува со паралелно земјиште. Преку течноста за ладење на сите секачи овозможува ефикасна влажна обработка, како и ладење на компримиран воздух. Намалени аксијални сили со агол на олово од 19 степени и позитивен агол на аксијална наклонетост. Коромил 419 е нов концепт за глодање со висока храна со пет рабови за грубост до полу-завршна обработка, нудејќи одлични перформанси во сите материјални групи и со големи можности за оптимизација. Високата активност за напојување и лесното сечење, исто така, овозможуваат мек звук, создавајќи попријатна околина за операторот. Апликација : глодање со висока храна и профил, погодно за повеќето апликации и индустриски сегменти, обработка на компоненти кои бараат долги настрешници, исто така погодни за машини со помала моќност и слаби тела.

Основни карактеристики

Најдобри понуди

Површина Мелење Машина 20 парчиња Пхб Гравирање Алатка ЦПУ Мелење Машина 3.175 мм Стебло Мелење Машина Волфрам Карбид Мелење Глава

Погоден за цврсто дрво, лесонит со средна густина, ламинат, плоча за честички, компактна табла од ивериц�

DEN 2.67

1/2 дијаметар од 60 степени секач за доверзии, HSS, 7/32 широк 3/8 шанк, челик со голема брзина, супер алатка, 84962, САД направени

8 заби 21 / 8 целосна должина 21 / 8 целосна должина Направено од челик со голема брзина (HSS), произведен со ста

DEN 777.60

S&засилувач; F STEAD &засилувач; Брз Маг Вежба Битови 1-1/4 Дијаметар 2 Длабочина На Сечење, 1Pc, Прстенест Машина Со Пилот Игла За Магнетна Вежба

Прстенести секачи изработени со супер цврст челик СО голема брзина М2АЛ (ХСС) за издржливост, отпорност �

DEN 0.33

ВИДИЈА 6337894 Општа Намена Сц Крајна Мелница Варимил Метричка Крајна Мелница 4ММ Диа, Длабочина На Сечење 19ММ, Должина 63ММ, Цилиндричен

ВИДИЈА 6337894 Општа Намена Сц Крајна Мелница Варимил Метричка Крајна Мелница 4ММ Диа, Длабочина На Сечење �

DEN 0.67

Сандвик коромант 490-125К40-08М Коромил 490 Квадратни Рамо Мелење Машина, Челик, Завртка Стегач, Десната рака, 40мм Арбор, 125мм Сечење

Перформансите на лесното сечење обезбедуваат оптимално искористување на машинските алати со помала мо

DEN 1406.40

Магафор 4822 Серија Кобалт Челик Еднократен Мијалник, Калај Слој, Една Флејта, 60 Степени, Тркалезно Стебло, 0,25 Стебло Диа.,

Создава контрамијалник од 60 степени, кој може да се користи за држење материјал помеѓу машинските центр

DEN 279.04

Тренд Професионални Тцт Контра Создаден Сет, 3/8 Инчен Counterbore со 3/16 Инчи HSS Бавна Спирала Вежба Малку, Волфрам Карбид Врвот,

TCT COUNTERBORE & HSS ВЕЖБА МАЛКУ : волфрам Карбид Врвот контра создаден со пилот вежба малку за вдлабнување во др

DEN 553.60

Микро 100 ББ-1110300Г здодевна алатка-десна рака.110 Мин Боре Дија.300 Макс Боре длабочина.027 Proj.0475 Офсет.003 Радиус, 1/8 Шанк Дија, 1-1/2

Наменето за соочување и здодевни апликации во Bores Полирано сплитско лице за подобрено задржување на ра�

DEN 1.67

Чикаго-Латроб 41009 150wlp Работна Должина Дупчалка, 9/64 Во Вежба-Фракција, 0,1406 Во Вежба-Децимален Инч, 135 Степени Точка, Hss, Светла

Чикаго Латроб Работник Должина Вежба Малку, Серија : 150wlp, Царски, 9 / 64 Во Вежба Фракција, 0,1406 Во ВежбаДец�

DEN 1116.16

Alvord Polk 105-0 со голема брзина на челик за работа со челик, директно флејта, морс затегнување, неоткриен финиш, големина од 1-1/2 инчи

Директните реми за флејта се препорачуваат за пренасочување на општа намена за да се направат мали прош

DEN 1.67

Метрички Завртка Допрете М1-3.5 Машина Навој Допрете Вежба Малку 6542 Директно Флејта Приклучок Допрете Метал Допрете Рачни Алатки 1

Комбинирана Вежба Метрички Завртка Допрете М13.5 Машина Навој Допрете Вежба Малку 6542 Директно Флејта При

DEN 2.67

Сет за вежба 11/12 парчиња Сигурносна Дупчалка Отпорна На Манипулација Поставете Торкс Шрафцигер Рамна Глава 1/4 Хексадецимален Ф1ФЦ

100% сосема нов и висок квалитет битови се цврсто прикачени на шрафцигерите Битовите за шрафцигер се изра

DEN 1321.60