• Обновено
11/16 х3/16 Пилот Дупка Хсс Директно Стебло Контрабор

11/16 х3/16 Пилот Дупка Хсс Директно Стебло Контрабор

DEN 904.00

Залиха
Во магацинот.

Роди Диа Тип На Стебло : Круг. Вкупна Должина : 5-1/8". Заврши : Необложени (Светли). Големина На Стеблото : 1/2". Контраборинг е зголемување на дел од дупка што претходно била формирана. Ако контраборниот дел е плиток (1/8" или помалку), операциите обично се познати како свртени кон самото место; на пример, рамно седиште за глава на завртки или навртка. Ако, од друга страна, дупката е зголемена на значителна длабочина, таа е означена како противтежа. Овие контрабори се направени од дводелна конструкција, со интегрално стебло и контрабор-секач и пилот што е заменлив, што обезбедува флексибилност во користењето на алатот., Спецификации : Роди Диа. : 3/4 "Тип На Стебло : Тркалезна Вкупна Должина : 5-1/8" Заврши : Необложена (Светла) Големина На Стеблото : 1/2".

Основни карактеристики

Најдобри понуди

Планински мажи трајни 1 парчиња R0.5 Две флејти карбид топка нос крај мелници за бит за сечење CNC рутер подолги подолги битови за алатки

Професионални алатки изработени од висококвалитетни материјали, одлична изработка и издржлива Профес

DEN 0.67

Хардвер Мелење машина 10 парчиња 4мм HRC55 2F Цврст Карбид Заострени Луковични Конус Крај Мелење Машина Цпу Мелење Машина За Заострување

Погоден за странично мелење, крајно мелење и завршна обработка на леано железо и титаниум Висок квалите

DEN 3.33

10 Цпу Вртење Инсерти, Црна Обложени Карбид Индексирани Инсерти За Челик Обработка Во Различни Материјали Или Цпу Струг Алатки За

Лесно за инсталирање : овие влошки за вртење на цпу со врв од карбид се со стандардна големина, со мали гр

DEN 542.56

Сандвик Коромант 266РКФ-Д10-3 - Ре Коротхед 266 Здодевна Лента За Вртење На Конец, 10 Вкупна Должина, 0,472 Ширина На Функцијата

Коротхед 266 здодевни барови Вртење Алатки, стандард Држачи, Алатки За Вртење За Навој И (Жлебови) Влошки �

DEN 0.33

Сандвик Коромант, 151.2-40-30-8, Челик Т-Макс П-Сечење Сечилото За Разделба, Неутрален Сече, Без Течноста За Ладење, 90 степени Сечење Работ

Придобивки од семејството на овој производ : Одлична завршна површина поради технологијата на бришачи �

DEN 2624.00

Мелин Алатка ЦРФП Кобалт Челик Квадратни Носот Крајот Мелница, Необложени Финиш, Не-Центар За Сечење, 30 Степени Хеликс, 4 Флејти, 3.8750 Вкупна

Алатите од кобалт челик се слични на челикот со голема брзина, но со повеќе кобалт за подобрени перформа

DEN 3.33

Унион Батерфилд 5160093 Челик Со Голема Брзина Квадратна Мелница За Нос, Инч, Долга Должина, Велдон Стебло, Калај Финиш, Завршна

Квадратни мелници за крај на носот (исто така наречени квадратен крај) создаваат остри, неокружени парч�

DEN 2347.36

Џенси Слегер Од Фејн-ХСС ИД Го Изостри Прстенестиот Секач со Лимена Обвивка-3/4-инчен Директно Стебло, 2-инчна Длабочина на Сечење, 3/4 -

Професионално Одделениепрстенестиот секач на Феин има подобрена геометрија на сечење, висококвалитет�

DEN 3.00

Х-DREE R1 Радиус На Сечење Волфрам Челик Двојни Флејти Топчести цевки Цевки Крај Мелница Машина(R1 Сече Радио Волфрам Челик

Главна Боја : Бакарен Тон, Сребрен Тон; Материјал : Волфрам Челик, Титаниум Обложен; Содржина На Пакетот :

DEN 1.67

1/2 дијаметар од 60 степени секач за доверзии, HSS, 7/32 широк 3/8 шанк, челик со голема брзина, супер алатка, 84962, САД направени

8 заби 21 / 8 целосна должина 21 / 8 целосна должина Направено од челик со голема брзина (HSS), произведен со ста

DEN 777.60

Секач за мелење на карбид 8мм рачка домашна панел за ножеви рутер за вежбање бит постави мелење на сила за напојување, алатка за врата нож за

Со голема отпорност на свиткување и отпорност на абење, тој специјално се користи за голема цврстина, ап

DEN 577.60