• Обновено
6мм; Типи К; 90 ° степени конус карбид ротирачки бур; единечен сечен YG8

6мм; Типи К; 90 ° степени конус карбид ротирачки бур; единечен сечен YG8

DEN 2.67

Залиха
Во магацинот.

Карбид -закопките се користат за рачна работа на директно меленици со пневматски или електричен погон Се користи за обработка на надворешните површини на делови од профилот, сечење на рабовите, дебарирање, разменување и дебагирање на заварувања. n - Тип на ротациони секачи - Преработени материјали ГрупадДД - Дијаметар на сечење на работ - Shank Diamemerlc - Сечење на должината на должината на работ - вкупно - вкупно - вкупно - вкупно - вкупно - вкупно - вкупно - вкупно - вкупно - вкупно - вкупно должина - радиусови за да се работи со метален закопче, неопходно е со сигурност да се заштитат рацете, очите и дишењето. Не врши притисок врз закопачот. Ако притиснете на ротациониот секач, тоа брзо се прегрева, што ја намалува брзината на алатката. Како резултат, работниот карбид дел од Бурр брзо се истроши и станува неупотреблив. Не дозволувајте ја шанкот да се фаќа против машинската површина. Во овој случај, инструментот може да се прегрее, бидејќи лемењето може да се олабави и да се скрши. Секогаш е неопходно да се обезбеди максимален контакт на работниот дел од закопаниот со материјалот што се обработува. Ако бур е веќе истрошен, тогаш за време на обработката на материјалите, операторот, притискање на алатката, може да го оштети повеќе и да се прегрее , што може да доведе до уништување на вежбата.

Основни карактеристики

Најдобри понуди

Сандвик Коромант РФ123Ф059-08Б-С Челик Корокут 41641 Стебло Алатка За Разделба И Жлеб Носителот, 0.59 Максимална Длабочина На Намалување

Корокут 12 0500" квадратни стебла надворешна обработкаалатки за стебло Надворешна обработкаалатки за сте�

DEN 1.33

Нијагара Цуттер СТСН540-0.375-Е4-С. 0-З5 АЛКРН Карбид Квадратни Крај Мил, Алкрн Слој, 5 Флејти, 0.3750 Дијаметар На Сечење, 0.3750 Дијаметар

Напредно 5флејта дизајн Рабови за сечење со целосни ексцентрични релјефи и напреден слој Стабилизатор �

DEN 1.33

ИГ - 1 Е5976 Карбид Квадратни Носот Крај Мил, Екстра Долг Дофат, Необложени Финиш, Завршна Обработка Сече, 37 Степени Хеликс, 2 Флејти,

Погоден за обработка со високи перформанси и мелење чекори на алуминиум и други обоени материјали Агол�

DEN 1.00

Ацетел 5/16-36 Нишка На УНЕФ Допрете со Вежба од 7,3 мм, 5/16 Х 36 Хсс Машинска Нишка Допрете И ● 0,28 Вежба За Пресврт Со Права Рачка

①Допрете ја должината 2,76 " / 70мм, должина на главата на конецот 0,87" / 22мм ● Вежба ● Должина 4,33" / 110мм, 135° вр

DEN 2.33

Чекор за вежбање бит и автоматски центар за удирање, кобалт титаниум чекор вежба бит сет, 5 парчиња HSS cobalt повеќекратна дупка 50

Бит за вежбање на чекори е изработен од челик со голема брзина, силен и издржлив, погоден за дупчење дупк

DEN 351.84

Maifix 10pcs VNMG160408-HS ZM30 Нерѓосувачки Челик Прецизност Сечење Здодевни Цпу Струг Машина Алатка Карбид Вртење Индексирани Вметнете

【Алаткимвјнр / Л, МВКНР / Л МВВНННадворешни Алатки За Вртење / здодевни алатки €Пакет10 парчиња Во Една П�

DEN 0.33

Sandvik Coromant PVJNR 3225P 16hp Држач За Вртење На Течноста За Ладење Под Висок Притисок, Правоаголно Стебло, Челик, Надворешно, Заклучување

Негативни основни вметнувања за вртење со високи перформанси Системот На рачката ТМакс П е систем за ст

DEN 5413.12

Придружете се на Ware 10PCS 1/8 Shank Tungsten челик цврсти карбидни ротациони датотеки со дијаманти поставени се поставува ротационе

Трае долг работен век, спакуван со убав пластичен случај за безбедносно складирање и заштита Висока ефи

DEN 223.84

SGS 38210 3cr 2 Флејта Агол Радиус Општа Намена Крај Мил, Титаниум Нитрид Слој, 3/16 Сечење Дијаметар, 5/8 Сечење Должина, 3/16 Стебло Дијаметар,

Лабораторија прегледана и сертифицирана суровина Прецизност цпу земјата на индустријата водечки спец�

DEN 310.56

ВИДИЈА 12627275300 Ротафлекс Прецизен Држач За Здодевна Алатка За Глава Со Високи Перформанси, Ц-Стил, Опсег На Отворот 29мм-38мм,

Лесно прилагодување и ниска почетна инвестиција Достапни се глави за груба и прецизна завршна обработк

DEN 1.67

Keo Milling 10060 обичен секач за мелење, лесна должност, LD стил, 3/4 ширина, 1 арборска дупка, 14 заби, 2-1/2 Дијаметар на сечење, HSS, неоткриен

Краче со голема брзина Обичен секач за мелење Земја на потекло : Соединетите држави Краче со голема брзи

DEN 1.33

XMEIFEITS Алатки за Сечење 10 парчиња 0,1 мм 45 Степен Карбид Челик Мелење Цпу Рутер Крајот Мелници За Пхб Дрво Акрилик Сечење Битови

Професионален Индустриски Фреза со Висока Цврстина и Отпорност на Абење, Висока Отпорност на Топлина и

DEN 1544.00

Чекор Вежба Малку, 4-22мм Конус Битови За Метал, Со Голема Брзина Челик Вежба Hss Спирала Жлеб Конус Битови Влијание Вежба Чекор Малку

[Хсс Облога] : чекор вежба користи челичен материјал со голема брзина за да има подолг работен векТитани�

DEN 3.33

Сандвик Коромант ПТФНЛ20ЦА22 Држач За Вртење На Вметнување, Правоаголно Стебло, Челик, Внатрешно, Заклучување На Рачката, Лева рака,

Негативни основни вметнувања за вртење со високи перформанси Системот На рачката ТМакс П е систем за ст

DEN 0.67

Dormer EX016H во прав метален челик спирален флејта на чешма, црна оксид финиш, круг со квадратен крај, модифициран комофер на дното,

Металниот подлога во прав нуди супериорни перформанси што се приближуваат кон онаа на цврсти алатки за

DEN 0.67