• Обновено
Widia GTD GT245023 Победа GT24 HP Tap, Semi Bown Chamfer, десно намалување на раката, 6 флејти, формирање, 7/16-20, HSS-E-PM, TICN облога

Widia GTD GT245023 Победа GT24 HP Tap, Semi Bown Chamfer, десно намалување на раката, 6 флејти, формирање, 7/16-20, HSS-E-PM, TICN облога

DEN 3.00

Залиха
Во магацинот.

Напредни формирани геометрии дизајнирани за супериорни перформанси на чешма во челик и не'рѓосувачки челик Произведено со микро зрно карбид за исклучителен живот на абење. Идеално за долго производство работи каде што помалку промени во алатката значат поголема продуктивност. Работи до 4x побрзо и трае до 4x подолго од конвенционалните челични чешми со голема брзина, одличен квалитет на конецот и перформанси на чешма. Образец Ц полу-двојно влегување на влечење, Дин должина Ansi Шанк, машина за завртки и фракционо. Widia-GTD високи перформанси Победа со цврста карбид формирајќи славини за производство на голем волумен каде продуктивноста е фокус. Овие чешми за формулар испорачуваат високо сигурни нишки и супериорни перформанси. Тие се оптимален избор за клиенти кои бараат висока продуктивност и долг живот на алатки за специфични апликации за материјали.

Основни карактеристики

Најдобри понуди

1 парчиња 6мм*10мм*330мм кубоидна волфрам челична лента квадратна лизгачка парче ИГ8 ИГ6 бар блок Отпорност На удар На абразија

Број на модел : DQUU UEG18 R81 R183 R83 Y 8 Y 18 Y 812 Y 81 Y Diy материјали : Дрво Сертификација : НИКОЈ Потекло : Континенталн

DEN 3.00

Бруси, Карбидна Крајна Мелница Без Баговите Или Брусите Зацементиран Карбид Волфрам Карбид 10 парчиња Титаниумско Палто За Рабови На Плочи за

Имаат доволно сила против свиткување, отпорност на абење, висока цврстина, висока отпорност на абење и в

DEN 382.40

Сандвик коромант 490-040А32Л-14м Коромил 490 Квадратни Фрези За Рамо, Тркалезно Стебло без Стегање, Челик, Стегач За Завртки, Десна Рака, 32мм

Перформансите на лесното сечење обезбедуваат оптимално искористување на машинските алати со помала мо

DEN 0.67

М14 Дијамант Мелење Малку 4/6/8мм Мелење Плочка Мермер Бетонска Дупка Видов Ѕидарски Дупчење Круни Градежни Алатки 1 парчиња

Комбинирана ВежбаМашина за мелење со лемење м14, изработена од висококвалитетни дијамантски честички, ш

DEN 3.00

Мабуарн Држачи За Вртење 8 Комплети 5/16 Држачи За Алат За Вртење На Струг Со Индексирани Карбидни Влошки за Вртење Здодевно Жлебување

Вртење држачи за алат материјал : 40цр42црмо челик; 5 / 16 " (8мм) стебло Индексирани Инсерти материјал : волфр�

DEN 1.33

YG-1 E6 серија ванадиум легура HSS спирална флејта чешма, пареа оксид, тркалезна шипка со квадратен крај, модифициран комофер на дното,

Алатките со голема брзина на челик се добри за повеќето апликации за општа намена, кои нудат комбинациј�

DEN 2.33

Нијагара Машина N59740 Карбид Квадратни Носот Крај Мил, Никулец Должина, Инчи, Необложени Заврши, Груба И Завршна Сече, Не-Центар

Минијатурните крајни мелници создаваат сложени намалувања потребни за прецизни индустрии Две флејти н

DEN 231.36