• Обновено
Алатка за дупчење на дупчење со дијамантска дупчалка, алатка за дупчење на јаглеродни челични дупки за стакло од керамички плочки 35мм

Алатка за дупчење на дупчење со дијамантска дупчалка, алатка за дупчење на јаглеродни челични дупки за стакло од керамички плочки 35мм

DEN 0.33

Залиха
Во магацинот.

Hollow Design : Вежбата има уникатен шуплив дизајн за остри дупчење и брзо отстранување на чипови, без закопчиња и трепет Стабилно дупчење : Вежбајте безбедно без да ја оштетите границата. Создава мазна сечка со голема точност без скршени рабови. Длабочина за удирање : Прибл. Издржлив материјал : Бит за вежба е изработен од материјал од јаглероден челик, кој има голема цврстина и не е лесен за деформирање, осигурувајќи се дека ќе вежба чиста и точна дупка. Чисто сечење : Задебелното сечило заедно со ладен дизајн обезбедува голема точност при чисто сечење за совршени кругови. Широки апликации : Битката за вежбање со дијаманти се користи за вежбање стакло, шишиња со плочки, блок очила, стаклени влакна од порцелански плочки керамички, чеша, гранит лесен камен. Спецификација : Тип на ставка : Материјал за бит за вежбање со дијаманти : Јаглероден челик + Дијамантска облога Длабочина за пробивање : Приближно.38in Список на пакети : 1 x дијамантска вежба бит 1 x кутија за складирање (случаен стил) Белешка : Започнете со дупчење под агол од 45 степени и вежбајте ја дупката вертикално при сечење на работ во форма на нова месечина за да спречите лизгање на пилата за дупка.

Основни карактеристики

Item Type:
Diamond Drill Bit
Material:
Carbon Steel + Diamond Coating
Punching Depth:
Approx. 35mm / 1.38in
Package List:
1 x Diamond Drill Bit:
1 x Storage Box (Random Style):
Note:
Start drilling at a 45 degree angle and drill the hole vertically when cutting the new moon shaped edge to prevent the hole saw from slipping. Never let your drill dry out, keep it moist and cool with water. :

Најдобри понуди

Секач за мелење на карбид 1/2 12мм рутер рутер бит горниот и долниот лежиште залепени спирални мелници за алатки за кастрење на дрво од дрво

Со голема отпорност на свиткување и отпорност на абење, тој специјално се користи за голема цврстина, ап

DEN 1080.96

Вежба Америка-POU1/2NPTW/ВЕЖБА 1/2 Јаглероден Челик Npt Цевка Допрете и 23/32 Голема Брзина Челик Вежба Малку Во Собата, Pou Серија

Славините за цевки од јаглероден челик се дизајнирани да ги чистат и или повторно да ги навојат оштетен�

DEN 177.92

Сандвик Коромант Р331. 32С - 160к40км Коромил 331 Прилагодлив Секач За мелење дискови Од Целосна Страна И лице, Десно Сечење, Внатрешна

Придобивките од овој производ семејство : широк спектар на опции за монтирање Отворени џебови Добар чип

DEN 1438.40

Dormer E023 во прав метален челик спирален флејта на чешма, црна оксид финиш, круг со квадратен крај, модифициран комофер на дното, 1

Металниот подлога во прав нуди супериорни перформанси што се приближуваат кон онаа на цврсти алатки за

DEN 1785.44

GBJ 10pcs VCGT333-АК VCGT160412-АК Алуминиум Вметнува Алуминиум Машина Вртење Вметнете Карбид Инсерти За Алуминиум И Силициум Карбид Вртење

☞ Користејќи увезени подлоги, работниот век е значително зголемен Стабилен, издржлив и остар при сечењ�

DEN 1.67

Дупки за дупчење со метални дупки со метална дупка од 0,5мм-3,0мм вежба за вежбање со дрво за обработка на дрво 25 парчиња/1Сет

Битови за вежбање на топење Костум за дупчење PCB, тенок алуминиум / железен лист, тенка штица, пластика ит

DEN 494.08

Џенси Шлагер Од Фејн-Хсс Кобалт Супра Прстенест Секач-Калај Обложен, 3/4 Директно Стебло, 2 Длабочина, 5/8 Дијаметар-63134158111

Премиум ЧеликИзработен од Калај од кобалт челик обложен за продолжен работен век и зголемени стапки на

DEN 1058.56

Ултра-Декс Е06М СТФЦР2 Карбид Здодевен Бар Да Се Одржи Позитивен TCMT 21.51 на 0 Степен Олово, Десната Рака, Течноста за Ладење Преку, 0.375

041 " Минимум Создаден Мтс255 Завртка.203 " Должина Помеѓу Вметнете И Задната Страна На Алатката.41 " Минимум С�

DEN 1.00

Сандвик КОРОМАНТ 745Р-2109Е-М31 4240 Коро Мил 745 Вметнете За Мелење, Карбид, Десна Рака Сече, 4240 Одделение, Ти+Ал2о3+Калај, Бришач

Придобивки од семејството на овој производ : патентираниот систем за позиционирање на вметнување обезб

DEN 6299.84

Acdeyaca Метрички Рака Допрете И Умре Во Собата, М14 x 1.5 Допрете Навој И Круг Умре, 2 Десната Рака Директно Славини &засилувач; 1 Умре

[Модел] м14 х 15 метрички допрете и умре во собата, изработени од висока брзина легиран челик материјал, 1.5 �

DEN 2.67

ИГ - 1 Г8А36906 Карбид Х5070 Крајна Мелница, 2 Флејта, Должина На Никулец, Аголен Радиус Со Продолжен Врат, Р0. 1 Радиус На Топчест

Дизајниран за обработка на високо стврднати материјали Погоден за суво сечење, сечење со голема брзина

DEN 1356.80

Мелин Алатка VXMG Карбид Агол Радиус Крај Мил, Променлива Спирала, Naco Еднослојна Завршница, Груба Сече, Хеликс, 4 Флејти, 6 Вкупна Должина,

Алатките со цврст карбид нудат долг век на траење на алатот и побрзи брзини на сечење од другите подлоги

DEN 3.00