• Обновено
Обвинуваат Индустриски Алатки Стандардна Заб М42 8% Кобалт Тиалн Груба Крајна Мелница, 1 за 1 за 4 Должина На Флет, 1102-0114

Обвинуваат Индустриски Алатки Стандардна Заб М42 8% Кобалт Тиалн Груба Крајна Мелница, 1 за 1 за 4 Должина На Флет, 1102-0114

DEN 255.84

Залиха
Во магацинот.

Челици со висока јачина Хард умре челици. Висока температура легури. Централно сечење. М42-8% премиум кобалт. Флејти земјата од страна НА СВЕТСКА класа ИСО-9002 фабрика. Цпу квалификувани. Стандарден заб, фино-заб и завршна флејта се достапни. Произведува мазна завршница која често ја елиминира потребата за завршна обработка за профилирање и плитки слотови. Се користи за агресивна обработка. Перформанси приближување на цврст карбид со тешки H. Се препорачува за абразивни материјали. Идеално прифатлива професионална мелење битови за периферни, рампи, спирален мелење, дупчиња, паѓање, страна мелење, итн. Во споредба со Хсс и М35 Кобалт. Поголема Уморна Отпорност. Поголема Отпорност На Топлина. Поголема Кршливост. Повисока Црвена Цврстина. Поголема Отпорност На Замор. Поголема Издржливост на Рабовите за Сечење. Многу Поголема Отпорност На Топлина И Оксидација. Поголема Брзина На Сечење. Периферна милнг. Спирален мелење. За длабоко слот или профилирање. Соблечете многу материјали. Потешки материјали. Оставајќи подобра завршница. нискојаглеродни челици, бакарни легури, леано железо(меко). челици со среден јаглерод, легури на бакар и леано железо(тврдо). челик со висок јаглерод, легирани челици и нерѓосувачки челици. специјални легирани челици и челици за сечење дрвја. алуминиум, алуминиумски легури и пластика. Обложен тиалн, Централно сечење, М42-8% Премиум кобалт, флејти заземјени од фабрика ОД светска класа Е-9002, Квалификуван ЦПУ. Дијаметар : 1", Дијаметар На Стеблото : 1", должина На Флејта : 4", Вкупна Должина : 6-1/2 " 4 Флејта, Груб Заб. Произведува мазна завршница која често ја елиминира потребата за завршна обработка за профилирање и плитки слотови. Се користи за агресивна обработка. Перформанси приближување на цврст карбид со тешки H.

Основни карактеристики

Најдобри понуди

Кео Мелење 72955 Кобалт Агол Заокружување Крајот Мелница Машина, 7/8 Сечење Дијаметар, ХСС, Калај Слој, 3/16 Радиус, Крајот Мелница Стебло, 3/4

3 / 8 " крај дијаметар Фракционо Радиус 4Флејта Кобалт АголЗаокружување Крајот МелницаОпшта Намена...

DEN 1.00

Чекор за вежбање бит и автоматски центар за удирање, кобалт титаниум чекор вежба бит сет, 5 парчиња HSS cobalt повеќекратна дупка 50

Бит за вежбање на чекори е изработен од челик со голема брзина, силен и издржлив, погоден за дупчење дупк

DEN 351.84

GBJ S08K SDQCL07 Држачи за вртење здодевна лента за DCMT07 карбид вртејќи вметнува здодевна лента за вртење и профилирање на држачот Главен

1) Тип на компресија на завртки, брза и лесна инсталација и отстранување 2) Висококвалитетна подлога : Доб

DEN 0.33

Планински мажи Трајни 3 парчиња 4х12мм единечни секачи за мелење на флејта за алатки за алуминиум ЦНЦ цврсти карбидни алуминиумски композитни

Професионални алатки изработени од висококвалитетни материјали, одлична изработка и издржлива Профес

DEN 739.36

KYOCERA KGDL 166T30, лева, надворешна сопствена алатка за жлебови со 1,1811 максимална длабочина на намалување за апликации за жлебови и пресеци

Подобрена сила за прицврстување на вметнување генерирана од иновативен дизајн на сопственици на алатк�

DEN 721.60

Цилиндричен цврст карбид BASSET SB-51, неоткриен финиш, двојно сечење, крајниот крај на крајот, 1/8 shank, 1/4 дијаметар на главата, должина

Цврстите алатки за карбид нудат долг живот на алатка и побрза брзина на сечење од другите подлоги, но се

DEN 2.00

5 парчиња Голема Брзина, Битови Поставени 60 Степени Агол Центар Вежби За5 Парчиња Челик Центар Вежба 6542 Хардвер1, 5 2 2,5 3 4мм

Материјал : Изработени од челик со голема брзина, овие централни дупчалки се со висока цврстина и добра �

DEN 2.67

Дупка Видов Волфрам Карбид Вежба Битови Машина за Нерѓосувачки Челик Железо Метал Дупчење Сечење Дупка Вежба 1 парчиња

Комбинирана Вежба Карактеристики : Изработено од висококвалитетен легиран челик, сечилото е исклучите

DEN 1.67

Микро Цврст Карбид Дупчалка Прецизна Дупка Што Прави 0,15 мм До 2,9 Мм Дијаметар 3мм 1 парчиња Метална Челична Пластика 1 парчиња

Дупчалки За Дрво / Дупчалки За Конусна Точка Дупчалки За Дрво / Дупчалки За Конусна Точка Дупчалки за д

DEN 1.00

Нијагара Машина N59591 Карбид Квадратни Носот Крај Мил, Инчи, Необложени Заврши, Груба И Завршна Сече, Не-Центар Сечење, 30 Степен

Минијатурните крајни мелници создаваат сложени намалувања потребни за прецизни индустрии Две флејти н

DEN 247.20

ЏУЛИ АЛАТКА 5 парчиња топката носот крајот Мелница 6 Стебло Карбид Крајот Мелници Во Собата 2 Флејта Нано Слој Волфрам Челик Спирала

€ 1 ® Бренд : JIULI АЛАТКА quackage 5pcs end mill;Димензија : R0, 5x2 Cx6 Dx50 L, R0, 75x3xx6dx50l, R1, 0x4 Cx6 Dx50 L, R1, 5x6 Cx6 Dx50 L, R2 ● 3 ® Име : Топ

DEN 1425.60

Серија YG-1 E8 серија ванадиум легура HSS спирална флејта чешма, обложена со TICN, тркалезна шипка со квадратен крај, модифициран комофер

Алатките со голема брзина на челик се добри за повеќето апликации за општа намена, кои нудат комбинациј�

DEN 209.92

Беспласна форма за формирање на машини M2-M12 сина обложена нишка допрете метрика за чешма за вежбање на чешма за екструзија

Битови за вежбање на топење Теми за димензии на димензии преку дупки.Селено земја HSS го зголемува отпорн

DEN 3.00

САНДВИК КОРОМАНТ РАГ123К043 - 24б Челик Короцут 1-2 Здодевен Бар За Држач За Жлебови, 1.500 Дијаметар На Стеблото, 0.512 Максимална

Корокут 12 1500" челик круг бар; внатрешна 10 бар, 145 пси течноста За ладење снабдување Внатрешна ОбработкаЗд

DEN 0.67

Микро 100 QRR-250-16 Жлеб Алатка - Задржување Прстен-Брза Промена, 1/4 Ширина.150 Проект.495 Мин Роди Диа, 1 Макс Носеше Длабочина.245 Офсет,

Дизајниран за генерирање жлебови на прстенот за задржување во дупки Полирано поделено лице за подобре�

DEN 1546.72

Површина Мелење Машина 1 Парче Хсс Вежба Малку, 3-сечилото Контра Дупка Дупчалка 90 Степен Заоблени Алатка За Дрво Челик 6.3/8.3/10.4/12.4/16.5/20.5

Погоден за цврсто дрво, лесонит со средна густина, ламинат, плоча за честички, компактна табла од ивериц�

DEN 0.67

Н/Рачна Опрема За Дупчење Возач И Комплет За Возач На Удар Литиум Електричен Чекан Комплет За Електрична Алатка за Дупчење вклучувајќи

Моќен мотор за повеќефункционално дупчење и возење, променлива брзина и реверзибилен мотор, разноврсно

DEN 1935.84

XMEIFEI делови за вежбање бит сет 12 парчиња M3-M10 HEX SHANK Titanium обложена HSS завртка метричка метричка инч за дупки за вежбање Постави+кутија

Сетот за вежбање бит се вклопува во поголемиот дел од вежбите за напојување во моментов на пазарот Обло�

DEN 2.00

Maifix 10pcs VNMG160408-HS ZM30 Нерѓосувачки Челик Прецизност Сечење Здодевни Цпу Струг Машина Алатка Карбид Вртење Индексирани Вметнете

【Алаткимвјнр / Л, МВКНР / Л МВВНННадворешни Алатки За Вртење / здодевни алатки €Пакет10 парчиња Во Една П�

DEN 0.33