• Обновено
Алатка за вртење на алатката за карбид WNMG080404 MA VP15TF UE6020 US735 Надворешно алатка за вртење CNC Алатка за вклучување Вметна WNMG 080404)

Алатка за вртење на алатката за карбид WNMG080404 MA VP15TF UE6020 US735 Надворешно алатка за вртење CNC Алатка за вклучување Вметна WNMG 080404)

DEN 2288.00

Залиха
Во магацинот.

Погодно за странично мелење, крајно мелење и завршување на леано железо и титаниум Висока јачина на зафат, силна отпорност на влијание, очигледна предност на брзината при големо кастрење и обработка. Одржувајте тесни толеранции, неспоредливи перформанси. Практични и разновидни околини за обработка, дури и во многу валкани средини, како што е леано железо, имаат добри карактеристики. Додатоците имаат добра ригидност и долг животен век, што ја намалува цената на алатката на корисникот. Погодно за странично мелење, крајно мелење и завршување на леано железо и титаниум. Висока јачина на зафат, силна отпорност на влијание, очигледна предност на брзината при големо кастрење и обработка. Одржувајте тесни толеранции, неспоредливи перформанси. Практични и разновидни околини за обработка, дури и во многу валкани средини, како што е леано железо, имаат добри карактеристики. Додатоците имаат добра ригидност и долг животен век, што ја намалува цената на алатката на корисникот. Остри и издржливо, лесно отстранување на чипови и понатамошно подобрување Ironелезото имаат добри карактеристики Додатоците имаат добра ригидност и долг животен век, што ги намалува трошоците за алатката на корисникот.

Основни карактеристики

Најдобри понуди

Зузмин Тригон WNMG433 WNMG080412 Индексирани Вртење Карбид Влошки За Челик и Нерѓосувачки Челик За Вртење Вметнете Носителите

Модел : WNMG433 (WNMG080412) Агол на олеснување : 0 Тикикнес : 3 / 16 "=4,76 мм агол радиус : 3 / 64 " =1,2 мм Модел : WNMG433(WNMG080412)...

DEN 251.04

Чикаго Латробе 213 Челик Со Голема Брзина, Црна Оксид Завршница, 3 Флејти, 90 Степени, Круг Стебло, 1/4 Стебло Диа., 1/2 Телесна Диа.

Создава контрамијалник од 100 степени што прифаќа занитвам, така што седи рамно со површината Три флејти

DEN 2.33

10 Парчиња 16ИР АГ60 Индексирачки Карбид Вртење Вметнете Сечилото, се вклопуваат 5/8 Држач За Мелење Струг АЛАТКА SNR0013M16 СЕЛ1616H16

Модел : 16ир Аг60 Карбид Вметнете Параметар : теренот : AG60 60° универзална теренот навој вметнете, обработка

DEN 2.33

Бит за вежбање со 3 компјутери со 3 парчиња, 1/4 Поставени битови за вежбање, конус титаниум со голема брзина на челични битови, поставени,

Бит за вежбање на чекори HSS е изработен од премија со голема брзина челик, има силна издржливост, отпорна

DEN 153.28

F&засилувач; Д Алатка Компанија 11518-AX7441 Влечкаат Заб М-42 Кобалт Страна Мелење Машина, Влечкаат Заб, 4 Дијаметар, 1.25 Ширина На

М42 Кобалт Страна Мелење СекачиВлечкаат Заб Влечкаат ЗабДијаметар : 4Ширина На Лицето : 1 1 / 4Дупка Големин

DEN 1.00

Серија ДИНГКО 2100E серија со голема брзина на челична точка на челична чешма, неоткриен финиш, тркалезна шипка со квадратен крај, приклучок

Алатките со голема брзина на челик се добри за повеќето апликации за општа намена, кои нудат комбинациј�

DEN 2.00

Кео Мелење 72959 Кобалт Агол Заокружување Крајот Мелница Машина, Општа Намена, 1-1/2 Сечење Дијаметар, ХСС, Калај Слој, 1/2 Радиус, Крајот

3 / 8 " крај дијаметар Фракционо Радиус 4Флејта Кобалт АголЗаокружување Крајот МелницаОпшта Намена...

DEN 3324.00

10 Цпу Вртење Инсерти, Црна Обложени Карбид Индексирани Инсерти За Челик Обработка Во Различни Материјали Или Цпу Струг Алатки За

Лесно за инсталирање : овие влошки за вртење на цпу со врв од карбид се со стандардна големина, со мали гр

DEN 542.56

Завртки за чешма машина допрете 90-150 долги шинк права флејта завртка метрички приклучок Допрете M2-M12 за алатки за обработка

Битови за вежбање од дрво / парчиња за вежбање издржлив и долг животен век Висока цврстина, носат висок�

DEN 0.33

Волтер Алатки DNMG150612-RP5 WPP20S Карбид Тигар-Тец Негативни Индексира Вртење Вметнете, 0.047 Агол Радиус, 0.500 IC, 0.250 Дебели, 0.039 - 0.197

Оптимизирана комбинација на подлога и облога за врвни перформанси Геометрија на вметнување оптимизира

DEN 4364.96

F&засилувач; Д Алатка Компанија 15170-B858 Завртка Слоттинг Пили, Со Голема Брзина Челик, 2.25 Дијаметар, 0.04 Ширина На Лицето, 5/8 Дупка

Завртка Дупчиња ПилиЧелик Со Голема Брзина Дијаметар : 2 1 / 4Ширина На Лицето : 0,040Големина На Дупка : 5 / 8Ме

DEN 1.33

Дормер Е500 Со Голема Брзина Челик Директно Флејта Допрете, Необложени Заврши, Круг Стебло Со Квадратни Крајот, Заострен Шамфер, М1.8-0. 35

Допрете за навојување на рацете со прави флејти ги сече конците низ дупките и слепите дупки Достапни во

DEN 1.33

Сандвик коромант 490-125К40-08М Коромил 490 Квадратни Рамо Мелење Машина, Челик, Завртка Стегач, Десната рака, 40мм Арбор, 125мм Сечење

Перформансите на лесното сечење обезбедуваат оптимално искористување на машинските алати со помала мо

DEN 1406.40

ВИДИА А24УДЦЛНЛ5КЦ4 А-ДЦЛН Д-Стил Стегање Здодевен Бар За Негативни Инсерти, -5° Агол, Челик, 1,5 Дијаметар На Стеблото, Лево, 14 Должина

Се користи за влошки во негативен стил Склопот на стегачот содржи стегач, завртка и прстен за задржувањ�

DEN 5581.12