• Обновено
Детектор на Duhuamei EMF, детектор за зрачење на зрачење со дигитално електромагнетно поле со аларм за задно осветлување на ЛЦД, идеален тестер за инспекција, канцелариј

Детектор на Duhuamei EMF, детектор за зрачење на зрачење со дигитално електромагнетно поле со аларм за задно осветлување на ЛЦД,

DEN 3.33

Залиха
Во магацинот.

【Прецизно мерење】 : Опремено со вграден сензор за електромагнетно зрачење, откако ќе биде обработен од контролниот микрочип, вредноста на зрачењето може да се прикаже на јасен LCD дигитален дисплеј Зрачењето на магнетното поле се мери во единиците што можат да се изберат mg/μT и електричното поле се мери во V/m. Овој мерач на ЕМФ не може да ги тестира вредностите на РФ. Function Функција на алармот】 : Овој детектор за нуклеарно зрачење, можете сами да ја поставите вредноста на алармот, кога ќе се достигне вредноста, зуи ќе се алармира. Ако тестирате некои тивки области, прво можете да го исклучите зуи за да избегнете нарушување на областа на другите. 【Два режими на напојување】 : Овој детектор за зрачење може да се напојува со 3 батерии на ААА (не е вклучено), а исто така може да се наполни со Type-C за долгорочна употреба. Function Функција на екранот на повеќекратни екран + Вградена мемориска картичка】 : Може произволно да го прилагоди прагот на алармот / прекинувачот помеѓу кинескиот и англискиот / екранот за задниот дел / функцијата на кривата на кривата на дозата во реално време, итн., Вградена меморија, кумулативна вредност на дозата после Дефект на електрична енергија, прагот на алармот за стапката на дозата и алармот за доза Некои податоци, како што се праговите, не се губат. 【Применливи сценарија】 : Може да се користи широко користено во откривање на зрачење во домот, претпријатија за обработка на зрачење, превенција на здравје и епидемија, радиотерапија, нуклеарни лаборатории, нуклеарни централи, увоз и извоз на стока, градежни материјали, петрохемикалии, геолошки попис , Индустриско не-деструктивно тестирање и други сценарија. 【Прецизно мерење】 : Опремено со вграден сензор за електромагнетно зрачење, откако ќе биде обработен од контролниот микрочип, вредноста на зрачењето може да се прикаже на јасен LCD дигитален дисплеј. Зрачењето на магнетното поле се мери во единиците што можат да се изберат mg/μT и електричното поле се мери во V/m. Овој мерач на ЕМФ не може да ги тестира вредностите на РФ. Function Функција на алармот】 : Овој детектор за нуклеарно зрачење, можете сами да ја поставите вредноста на алармот, кога ќе се достигне вредноста, зуи ќе се алармира. Ако тестирате некои тивки области, прво можете да го исклучите зуи за да избегнете нарушување на областа на другите. 【Два режими на напојување】 : Овој детектор за зрачење може да се напојува со 3 батерии на ААА (не е вклучено), а исто така може да се наполни со Type-C за долгорочна употреба. Function Функција на екранот на повеќекратни екран + Вградена мемориска картичка】 : Може произволно да го прилагоди прагот на алармот / прекинувачот помеѓу кинескиот и англискиот / екранот за задниот дел / функцијата на кривата на кривата на дозата во реално време, итн., Вградена меморија, кумулативна вредност на дозата после Дефект на електрична енергија, прагот на алармот за стапката на дозата и алармот за доза Некои податоци, како што се праговите, не се губат. 【Применливи сценарија】 : Може да се користи широко користено во откривање на зрачење во домот, претпријатија за обработка на зрачење, превенција на здравје и епидемија, радиотерапија, нуклеарни лаборатории, нуклеарни централи, увоз и извоз на стока, градежни материјали, петрохемикалии, геолошки попис , Индустриско не-деструктивно тестирање и други сценарија.

Основни карактеристики

Најдобри понуди

Кожа за кожен телефон за мобилни телефони со кожен телефон, кожен мобилен телефон, компатибилен со Samsung Galaxy S20 Ultra, S21 Ultra 5G, S21+

1compatibalty со повеќе модели на телефони.ПОДЕЛУВА ДЕЛОВНА СОСТОЈБА.Магнетска или прицврстување на клип за п

DEN 3.00

Mdesign Морска Трева Ткаени Корпа Корпа Организатор Со Рачки - Складирање За Спална Соба, Домашна Канцеларија, Дневна Соба, Бања, Полица/Cubby

ИНСТАНТ ОРГАНИЗАЦИЈА : овие големи ткаени канти за складирање го држат нередот во домаќинството под кон

DEN 1439.84

Екози Прочистувач на Воздух &засилувач; H13 Хепа Замена Филтер За Дома Голема Соба Во Спалната соба За Домашни Миленици, Чад,

Филтер Hepa H13 : екозните p5 прочистувачи на воздух имаат систем за филтрирање во 3 фази (Предфилтер Што Може

DEN 0.33

МЕШАВИНА 25 Парче Торкс Бит Приклучок И Женски Надворешен Приклучок Сет, 13 Ѕвезда Приклучок Битови &засилувач; 12 Женски Е-Торкс Приклучоци,

®Премиум ЦРВ Челик Е Направен Од капка фалсификуван и термички обработен хром ванадиум челик (50БВ30) со ц

DEN 1.33

Организатор На Електроника, Торба За Организатор На Кабли, Случај За Патување На Електронски Организатор, Козметичка Торба, Технолошка Торба,

€ Патување Електронски Организатор Големина : 5 9х9, 44х3, 14 во / 15х24х8 см ● Материјал За Организатор на елек

DEN 0.67

Женски Хигиенски Салфетки Влошки Чанта Дами Менструална Чаша Торбичка Девојки Пренослив Период Торба За Складирање Тампон Тропски Лист

€Висококвалитетни Материјали}торбата За складирање хигиенски салфетки е изработена од ткаенина за со�

DEN 234.56

QXPDD Автомобил Детали Велур Сунѓер Апликатор Правоаголник Детали Сунѓери Апликатор Влошки Перат Мека Пена Слој Апликатор Сунѓер за полски,

Мек велур материјал, при примена на керамика, ќе ви треба мек апликатор, поради што нашиот мек велур зави

DEN 209.60

Катур 11мм Фиксен Клуч За Крцкање И Рачка Клучеви Рачни Алатки Сет Хром Ванадиум Челик Метричка Комбинација Заврши Стандарден Комплет

[Комплет Клуч за крцкање] клучот за отворање од 11 мм и тип на цвет е изработен од хром ванадиум со термичк

DEN 1.67

Nuobesty Chinoiserie Орнаменти 12 парчиња Преклопни Вентилатори Тркалезни Хартиени Вентилатори За Хармоника Обесени Венци Со Пластична

10% Вискоза 12 парчиња Преклопни Вентилатори Тркалезни Хартиени Вентилатори За Хармоника Обожаватели Ви�

DEN 3.00

Персонализирани крајбрежни автомобили за пијалоци Абсорбента Неопрена, 1-100 пакет Универзален држач за автоматско лизгање на чаша, вметнете

【Крајни колачи на автомобили】 Кликнете на „Прилагодете сега“ за да започнете со персонализирање на в

DEN 190.24

Сатиниор Дама Чипка Цветни Ракавици Елегантни Кратки Чипка Ракавици Летни Ракавици За Свадба Ноќта На Вештерките Косплеј Партија

Чипка, Најлон, Спандекс Повлечете го затворањето Материјал : елегантните кратки ракавици се изработени

DEN 1.33

Пинк Божиќна декорација-стилови на стилови на Гном ingerумбир куќа што виси банер за банер за домашно камин Божиќен празник Среќен

【Пинк Божиќ банер】 Прославете го Божиќниот ден со најблиските со гроздобер транспаренти за теми на Гн�

DEN 143.84

XFunino 18 Парчиња Ткиво Хартија Цвеќиња Пом Пом Декорации Тема Хартија Фенери Полка Точка Четири Лист Виси Хартија Венец 11.8 стапки За Бебе

ПАКЕТОТ ВКЛУЧУВА Вкупно 18 парчиња хартиени украси за забави, вклучува 9 парчиња пом пом во 3 големини, 6 п�

DEN 223.84

MOSISO Хард Случај Компатибилен Со Samsung T7&засилувач;T7 Допир 2020 Преносни SSD 2TB 1TB 500GB 3.2 Надворешни Цврста Состојба Диск, Преносни

Димензија на куќиштето : 5,51 x 3,74 x 1,57 (L x W x H) инчи Димензија на силиконски капак : 3,46 x 2,36 x 0,51 (L x W x H) инчи Диз�

DEN 3.33

Кулехаода Професионални Гимбал Главата Статив Главата Алуминиумска Легура Тешки 360° Панорамски Со Арка-Швајцарски Стандард 1/4 ИНЧЕН

● ИНОВАТИВЕН ДИЗАЈН : Премиум Главата На Стативот Гимбал е изработена од легура На Алуминиум, прецизнат

DEN 955.20

XJJZS Музичка кутија Кристална топка музичка кутија Ферис тркало светло ротирачко музичко кутија со предводена светлина и дрвена база

Кристална топка музичка кутија, кристална топка и цврсто дрво материјал, едноставна форма Функција за п

DEN 0.33