• Обновено
Siadee Прогресивно мултифокално сино светло блокирање на очила за читање жени мажи

Siadee Прогресивно мултифокално сино светло блокирање на очила за читање жени мажи

DEN 0.33

Залиха
Во магацинот.

Белешка : Пред да изберете точни повеќе очила, се препорачува да отидете кај Оптометристот за да добиете точни повеќе предлози Инаку, ако повеќекратниот е премногу силен или премногу слаб, тоа ќе доведе до заматен вид или вртоглавица. Ве молиме, изберете внимателно. Видот на луѓето се менува секоја година по 40 -годишна возраст, што му треба внимание на купувачот. За луѓето кои за прв пат носат мултифокални очила, потребно е една недела да се навикне на тоа. Ултра лесна рамка за смола прво, проверете дали е точен степен. Ако не можете да видите јасно или да се чувствувате вртоглавица, може да биде затоа што одбравте погрешен повеќе очила. Ако тоа се случи, прво контактирајте не, ние ќе ви дадеме задоволително решение. Siadee Premium Blue Ray Ray Cut Lens, Заштитете ги очите и анти -дигиталниот очила од времето на екранот, така што за подобра работа и подобар живот, ви носи уживање во дигиталниот живот. Сините светло блокирање на очилата за читање го намалуваат напрегањето на очите, елиминирајте ги сувите очи, не дозволувајте вашите очи непријатно да го уништат вашиот секојдневен живот. Оваа рамка има посебна боја, чиста светло сива боја, изгледа како кристал, оваа рамка е погодна за жени и мажи. Лесна тежина и супер еластичен материјал, удобен за носење. Што е прогресивно мултифокус очила за читање? Асимптоматските мултифокални очила се горната оптичка површина на леќите што се користат за да изгледаат далеку, а долната оптичка област што се користи за да изгледа близу. Степенот на средната постепено се менува, што порано гледаше во средната област.

Основни карактеристики

Најдобри понуди

Аморејс Прогресивни Мултифокални Очила За Читање, Очила За Блокирање На Сина Светлина За Жени Мажи, Погодни За Блиска Далечина

Увоз Поликарбонат рамка Поликарбонатна леќа Висока Енергија Видливи слој слој Ширина на објективот : 53

DEN 479.84

12 парови стапчиња на лепило за лепило за лепило за лепило за очила за очила за сонце за читање очила Меки силиконски нос перничиња

За повеќето очила : Редовни очила, очила за сонце, очила за читање, единечни леќи, очила со целосна раб, оч

DEN 2.00

К. Лејвер Прогресивни Мултифокални Очила За Читање Сина Светлина Блокирачки Очила За Мажи Жени Полу Рамка Мултифокус Читач

Нашите очила за читање со прогресивна леќа се добро изработени, степенот е попрецизен и постепено се ме�

DEN 1.00

Кафирло Прогресивни Мултифокални Очила За Читање Жени Мачка Око Без Линија Мултифокус Транзиција Сина Светлина Читач Дама Метална Рамка

Преклопете затворање Поликарбонатна леќа Слој Отпорен на гребење Ширина на објективот : 54 милиметри Ви�

DEN 383.84

Читање очила сина светлина блокирање-целосна рамка пролетни шарки за бифокални чаши за читање мажи и жени за очила/читач на сјај

Увезени Ширина на леќи : 52 сантиметри Висина на леќи : 44 милиметри Мост : 14 милиметри АРМ : 143 милиметри...

DEN 191.84

Очила за читање, Сина Светлина Што Ги Блокира Читачите На Компјутери За Жени Мажи, Храмови Против Отсјај Пролетни Очила За Шарки

[Фотохромни очила за сонце]Фотохромните Очила за сонце се јасни кога се во затворени простории или ноќе

DEN 0.67

Yqjywztf 3 пакувања метални половина рамка за читање очила половина месечина тенок читатели за жени мажи пролетни очила за шарки

Увезени Не поларизирани Ширина на леќи : 48 милиметри Висина на леќи : 25 милиметри Мост : 20 милиметри...

DEN 191.84

ЛУОЛ ЧИТАТЕЛИ За Мажи Сина Светлина Блокирање Очила За Читање, Половина Рамка Метал Читачи Со Пролет Шарка Ув Филтер, 5-Пакет

Увезени Ширина на објективот : 52 милиметри ●ЦВРСТ И ИЗДРЖЛИВ q : рамката и слепоочниците од нерѓосувачки

DEN 1.00

3 сет. Комплети за поправка на очила за згрижување на џеб со големина на џеб. Вклучува 3 возачи на завртки, завртки и мали делови.

3 сет Комплети за поправка на очилата за очи со завртки, мостни влошки, прстени, 4 возачи на завртки и мини

DEN 3.00

Очикепер со 4-пакувања со квалитетни очила за читање на половина раб Читатели со пролетни шарки вклучуваат читатели на компјутер за жени мажи

Eyekepper, бренд на професионални, прифатливи очила за блокирање на сина светлина што има за цел да ви помогн

DEN 1.33

RXBFD Прогресивни Мултифокални Очила За Читање Со Блокирање На Сина Светлина, Стилски HD Жени Далеку И Близу Читачи На Компјутери

Големина на производотШирина На Објективот : 55мм / 2,16", Висина На Објективот : 36мм / 1,41", Мост : 17мм / 0,66", Дол�

DEN 654.08