• Обновено
Widia TDM0472R5SS050 Врвна вежба М1 Модуларна вежба за вежбање, 0,4724 Дијаметар на сечење, 5xD, 0,5 Директно Шанк, големина на седиштето W18

Widia TDM0472R5SS050 Врвна вежба М1 Модуларна вежба за вежбање, 0,4724 Дијаметар на сечење, 5xD, 0,5 Директно Шанк, големина на седиштето W18

DEN 3248.32

Залиха
Во магацинот.

Универзална точка (UP) геометрија дизајнирана за разноврсност и продуктивност Лесна промена на вметнување, не се потребни завртки или стеги. Вметнувањето за еднократна употреба ги елиминира трошоците за ремонтирање. Универзална точка (UP) геометрија дизајнирана за разноврсност и продуктивност. Лесна промена на вметнување, не се потребни завртки или стеги. Вметнувањето за еднократна употреба ги елиминира трошоците за ремонтирање. Со нивоата на перформанси и стапките на отстранување на метали, споредливи со онаа на цврсти вежби за карбид, Widia Top Driph M1 ги нуди сите квалитети и перформанси што ви се потребни во еден разноврсен, економичен пакет. Уникатниот систем за преклопување на предниот дел овозможува инсерти да се менуваат брзо, дури и во машинската алатка, заштедувајќи време за поставување и трошоците за производство. Платформата TDM1 нуди (M) дизајн на вежба во WU25 PD одделение-широка геометрија на опсег на апликации, специјално развиена за економично дупчење на челик, леано железо и не'рѓосувачки челик. Опфаќа дијаметар се движи од 0,3159–1.0232 “(8–25,99мм) во рамките на стандардната понуда во L/D стапки од 3, 5 и 8 x D.

Основни карактеристики

Најдобри понуди

Микро 100 РР-038-6Х Алатка За Жлебување-Прстен За Задржување.038 Ширина.100 Прој, 5/16 Мин Роден Диа, 3/8 Макс Носеше Длабочина.1558 Офсет,

Дизајниран за генерирање жлебови за задржување на прстенот Полирано поделено лице за подобрено задржу�

DEN 3.00

Допрете со конец М2-М16 Машка Метричка Должина На Чешма 100-130мм Спирална Флејта Завртка Допрете Дупчалка Алатка За Навој Машина Приклучок

Дрво Вежба Малку Поставува Изработен од челичен материјал со голема брзина, издржлив за употреба.Спира�

DEN 546.24

Ксјуненц ИСБ 3флути Карбид Квадратна Крајна Мелница - Микро Жито Карбид Крајна Мелница За Легирани Челици/Стврднати Челици

●Материјал●Крајната Мелница За Карбид На Топчестиот Нос е изработена од Челик Со Голема Брзина АЛ со �

DEN 0.67

НЕШО Ротациони Датотеки На Пр Х М Тип Двојно Исечени Волфрам Карбидни Датотеки 6мм Стебло Ротациони Бруси За Метални Дрвени Абразивни Алатки 1

Комбинирана Вежба Ротационата датотека од легура на карбид е неопходна напредна алатка за монтирање и �

DEN 3.00

HPOPE 10PCS Carbide Burrs Set - двокреветни парчиња мелница за умирање, парчиња ротациони алатки од 1/8 , компатибилни со Дремел за резба

Материјал : челик од карбид од волфрам Форми : Цилиндар со крајно сечење, цилиндер на носот на топката, фо

DEN 191.84

Ф&засилувач; Д Алатка Компанија 26353 Авиони Контрабори Долга Должина, 11/32 Дијаметар На Телото, 5/16 Дијаметар На Стеблото, 3/32 Пилот Дијаметар

Авиони Контрабори Долга Должина Тело Диа : 11 / 32 Стебло Диа : 5 / 16 Стебло Диа За Пилот : 3 / 32 Севкупно : 3 13 / 16 �

DEN 1.67

Чикаго ЛАТРОБ 100Д Со Голема Брзина Челик Намалување На Ракавот За Морзеова Конусна Алатка За Стебло, Необложена Завршница, Тркалезно Стебло,

Дизајниран да овозможи морзеово заострено вретено да користи алатка за заострување на стеблото со пома

DEN 742.08

Сандвик Коромант, LNUX 19 19 40-PF 4325, T-Max P Вметнете За Повторно Вртење На Железничкото Тркало, Карбид, Правоаголник, Неутрален

Придобивки од семејството на овој производ : Посветени оценки и геометрии за сите апликации и материјал

DEN 8238.72

Кобра Карбид 19416 Микро Зрно Цврст Карбид Редовна Должина Општа Крајна Мелница, Необложена Завршница, 4 Флејта, 30 Степени Спирала, 0.030

Алатките со цврст карбид нудат долг век на траење на алатот и побрзи брзини на сечење од другите подлоги

DEN 151.36

Магафор 4831 Серија Кобалт Челик Еднократен Мијалник, Калај Слој, 3 Флејти, 90 Степени, Круг Стебло, 0.394 Стебло Диа., 0.906 Телесна Диа.

Создава контрамијалник од 90 степени што прифаќа прицврстувач со рамна глава, така што седи рамно со пов�

DEN 1.33

SGS 38124 1cr 4 Флејта Агол Радиус Општа Намена Крај Мил, Титаниум Карбонитрид Слој, 5/16 Сечење Дијаметар, 13/16 Сечење Должина, 5/16 Стебло Дијаметар,

Лабораторија прегледана и сертифицирана суровина Прецизност цпу земјата на индустријата водечки спец�

DEN 539.36

Widia gtd vtspo5039 varitap vtspo50 повеќенаменска чешма, приклучок за приклучок, намалување на десната рака, 2 флејти, 10-32, HSS-E, оксидна

Единствената геометрија на спирална точка обезбедува низок вртежен момент додека туркате чипови пред �

DEN 253.44

Ф&засилувач; Д Алатка Компанија 27507 Чакање Грејачи, Челик Со Голема Брзина, Лева Рака Спирала, Фракција, Жица И Букви Големини-1/8,

Чакинг Рејмер Лева Рака СпиралаФракција, Жица И Буква : 1 / 8 Децимален Еквив : 0.1250 Должина На Флејта : 7 / 8

DEN 0.67

1-5мм Комбинирана Централна Дупчалка Поставена 60 Степени Дупчалка За Дупчалка За Дупчалка Метална Дупчалка 4/5/6/7/8/10 парчиња

Конусна Точка Вежба БитовиВисока јачина и цврстина.Лесен за употреба.Издржлив во употреба Конусна Точк

DEN 612.48