• Обновено
KNACRO 30Pcs RS422 НА TTL UART MCU Сериски Порта Сигнал Меѓусебна Конверзија Модул Со Над-Напон Над-Тековната Заштита-5V

KNACRO 30Pcs RS422 НА TTL UART MCU Сериски Порта Сигнал Меѓусебна Конверзија Модул Со Над-Напон Над-Тековната Заштита-5V

DEN 4160.00

Залиха
Во магацинот.

Модулот е погоден ЗА 5v TTL И RS422 сигнал меѓусебна конверзија, rs422 ниво е сигнал со целосно дуплекс ниво, употребата на овој модул може да се постигне SCM сериска порта и rs422 конверзија на сигналот Со прекумерно напонско и прекумерно струјно коло за заштита во реално време rs422 ниво сигнал за заштита на нормалната работа НА чипот MAX490. Модулот освен пин, Користете смд компоненти за да обезбедите подобар пренос на сигнал, со што ќе го подобрите системот ЕМС И други карактеристики, модулот што е можно повеќе во сурови средини. Со напојување и испраќање RXD : приемникот TTL на модулот (UART), поврзан со микроконтролерот TXD испрати pin; GND : жицата за заземјување на модулот (оваа жица мора да биде поврзана со жицата за заземјување на системот за микроконтролер); Модул 5 P Терминална страна : R + / A : A-Pin на овој модул, поврзан Со T + / Y pin од други 422 модули; R- / B : B-Pin на овој модул, поврзан со- / з ПИН НА други 422 модули; Т- / З - : з-пин на овој модул, поврзан со р- / Б НА ДРУГИ 422 модули; т + / ј : ј-пин на овој модул, поврзан со р + / пин од други 422 модули; Гнд : Жица за Заземјување; Вклучен Пакет : 30х5в рс422 до ттл / Уарт / мцу сериски Порт Сигнал Модул За Меѓусебна Конверзија.

Основни карактеристики

Најдобри понуди

Ганде 2 Инчен Стол Тркало Тркало Тркало Тркало Тешки М8 / Плоча Легура Вртливата Рицинус Тркала Количка гумена Сопирачка 4 парчиња

Тркалца / Чинија Тркалца Тркалца / Чинија Тркалца Тркалца / Чинии Спецификација : Сосема Нов Производ

DEN 2.33

Германски витез крст Светиот штит комеморативна монета војник златна монета црна среќна паричка занаетчиски занаети колекционерски

Состојба : Сосема нов и 100% висок квалитет Материјал : Внатрешен фероалој, позлатен на површината Големин

DEN 0.67

Франција небото во Париз Романтична Ајфелова кула квадратни држачи за тенџере со држач за тенџере со џеб 2 парчиња држачи за кујнски

Спецификации на производотсо 2 влошки за изолација на топлина (8 инчи x 8 инчи) Нашите влошки за изолација

DEN 428.80

Комплети за сликање на дијаманти, комплет за дијамантски уметности за возрасни, комплет за сликарство со дијаманти од 5 -ти

Висококвалитетно платно : Ние користиме висококвалитетна текстилна ткаенина од полиестеркотон Дебели�

DEN 1.33

Стерлинг заптивка CRG1100.750.031.150x100 1100 јаглерод и графит со заптивка на прстенот на врзивно средство, 3/4 големина на цевката,

Getе добиете максимални перформанси од нашите материјали за заптивка кога ја користите нашата постапка �

DEN 2.00

Бејзбол ракавица топка лилјак молив случај Студентска канцелариска торбичка торбичка патент пенкало торба шминка козметика торба за ученици

【Премиум материјал】 Направено од висококвалитетна водоотпорна крпа во Оксфорд Против прашина, гребна

DEN 544.00

Случај ОЈУ Компатибилен Со LG Stylo 5 [Двослоен Тежок Борбен Појас Клип Отпорен На Удари Футрола За Црна Кутија] за LG Stylo 5 LM-Q720

Дизајниран Да Одговара : LG Stylo 5 (Одговара на сите Телефонски Оператори) Поддржува Безжично Полнење Чи Ле�

DEN 976.00

Златни ретриверс очила за сонце за сонце што седат на топлината мат отпорни на топли врели влошки 2 држачи за тенџере со џебови

Спецификации на производотсо 2 влошки за изолација на топлина (8 инчи x 8 инчи) Нашите влошки за изолација

DEN 2.67

ВИКАСКИ 2 ПЦС Т-облик на врата вшмукување RV Врати Врати стоп држач на вратата врата за задржување на вратата најлонски држач за врата RV врата

Фаќање на вратите ги штити вашите wallsидови од грозно оштетување и удобно ја држи вратата отворена Стоп н

DEN 2.00

Подигач на тоалетно седиште за тоалетот за лекување на капакот на капакот на капакот на капакот на капакот на тоалетот, капакот на капакот на

1 Хуманизиран дизајн : тоалетот најверојатно ќе ја скрие нечистотијата, навидум чиста тоалет, всушност п

DEN 142.24

Нов LON0167 K тип најлонски плетенка 500c 6mm завртка на термопарниот сензор за температура 1m 3,3ft (k-тип најлон Гефлохтен 500c 6mm Schraube

Име на производот : термопар; тип : k тип; вилушка Пин број : 2 Температура : 500 C; Должина на сензорот : 10мм / 0,

DEN 1.33

MGTCAR KCD4 1PCS Rocker Switch Switch Вклучен прекинувач за вклучување на 3 позиција 6 Електрична опрема со прекинувач за светло 16A 250VAC/20A

Напон на оценка : AC 250 V 15 A AC 125 V 20 A Големина : 3,1 x 2,5 x 2,5 см Големина на монтирање : 3,2 x 1,6 x 2,1 см Материјал : , ме

DEN 0.33

Универзална дупка за универзална дупка, алатка за рачно од не'рѓосувачки челик за PU кожен лента за часовници за часовници за појас

Алатка за дупки за дупки Универзална дупка за дупка, изработена од висококвалитетна алатка за рачно ра�

DEN 2.00

ПАТИКИЛ 3. 7х3 Рачна Градинарска Мотика И Замена На Гребло, Мултифункционална Алатка За Олабавување На Почвата Со Висок Јаглероден Челик За

Градинарската мотика и гребло е една од многу практичните рачни алатки за градинарите Има широк спекта�

DEN 2.00

Хелеги на одблесокот на Стелл Девојка со високи половини панталони за подигање танцувачки панталони со активна облека за деца

79%најлон, 21%спандекс Повлечете го затворањето Супер истегнување ткаенина : Стелевите девојки од распрск

DEN 335.84

Извлечете ја решетката со панталони 22 раце, панталони за панталони за панталони, шипка за бандажи, шипка за шини, закачан панталони

【Извлечете ја решетката за панталони за плакарот】 Подвлечени панталони закачани со база на железничк�

DEN 2346.24