• Обновено
Трансмитер на температура на сензорот, Трансмитери за притисок и вакуум притисок K тип Термокупал Електронски компоненти SBWR DC 24V Облак термички отпор за сензор за и

Трансмитер на температура на сензорот, Трансмитери за притисок и вакуум притисок K тип Термокупал Електронски компоненти SBWR DC 24V Облак

DEN 3.33

Залиха
Во магацинот.

Одлични перформанси Пренесувачот на сензорот за температура има стабилни и одлични перформанси и може да се користи за замена на стариот или оштетениот предавател на сензорот за температура. Пренесувачот на сензорот за температура усвојува висококвалитетен материјален пламен-ретардант ABS школка, која е цврста и издржлива и има долг животен век. Пренесувачот на сензорот за температура усвојува увезен чип, кој има долгорочни стабилни перформанси и обезбедува добро работно искуство. Лесен за користење. Пренесувачот на сензорот за температура има прилагодлива нула точка, ултра широк опсег на мерење, удобна инсталација и удобно работење. Лесен за носење. Пренесувачот на сензорот за температура е мал по големина, светлина во тежина, лесен за носење и употреба во секое време, многу удобен и практичен. Одлични перформанси. Пренесувачот на сензорот за температура има стабилни и одлични перформанси и може да се користи за замена на стариот или оштетениот предавател на сензорот за температура. Пренесувачот на сензорот за температура усвојува висококвалитетен материјален пламен-ретардант ABS школка, која е цврста и издржлива и има долг животен век. Пренесувачот на сензорот за температура усвојува увезен чип, кој има долгорочни стабилни перформанси и обезбедува добро работно искуство. Лесен за користење. Пренесувачот на сензорот за температура има прилагодлива нула точка, ултра широк опсег на мерење, удобна инсталација и удобно работење.

Основни карактеристики

Item Type:
Temperature Sensor Transmitter
Model:
SBWR
Material:
ABS
Purpose:
Industrial temperature sensor
Basic Parameters:
Measuring Range:
0-1300℃
Measurement Accuracy:
0.5%FS
Working Voltage:
DC 24V 4-20mA
Package List:
1 x Temperature Sensor Transmitter1 x Thermocouple:
2 x Screw:
Note:
1. Do not put it in corrosive gas or liquid for a long time:
2. Please use within the rated voltage range, otherwise the internal circuit will be damaged:

Најдобри понуди

Tek styz USB C женски до USB машки адаптер компатибилен со вашите очи HTC U11 за OTG со полнач Type-C. Користете со уреди за експанзија

✅usb otg / onthego✅ : Вклучете и користете компатибилен со вашите очи HTC U11 со компјутерски периферни уреди, как

DEN 1494.40

X-Go PTC Елемент за греење, AC/DC 12V термостатска алуминиумска школка керамичка плоча за греење на плочата за константен грејач на температура

Направено од алуминиумска обвивка, екопријателска, издржлива и цврста за употреба Едноставна структур�

DEN 86.24

LED ламба за предводена биро за дома, светла двојна глава ламба со прицврстувач, затемнето 8 режими на бои за осветлување, осветлување

【LEDламба со двојна глава】 Табелата за ламба со стегач има двогласен дизајн, кој може слободно да го про�

DEN 3.33

Паметна мамка за риболов 12 парчиња 80мм 4,6г вештачки баисти тадполе меко риболов риболов риболов пара леуре артикулос де песка Воблер

Боја : SL06 Пакетот вклучува : 6 парчиња / торба (2 торба) Категорија : привлече Позиција : Риболов на океански

DEN 187.04

XMEIFEITS Чекор вежба HSS челик Т-Итаниум чекор вежба бит 3-12мм 4-12мм 4-20мм чекори конус алатки метални дупки бит поставени за дрво од дрво

Професионален индустриски чекор за вежбање со голема цврстина и отпорност на абење, голема отпорност н�

DEN 232.00

Фарови компатибилни со Бмв 7 Серија Е38 1994 1995 1996 1997 1998 Гв-1175 Предни Светла Автомобилски Светилки Фарови Фарови Возачка И Совозачка

Компатибилен Со Бмв 7 Серија Е38 (061998) / Одговара На Бмв 7 Серија Е38 1994 1995 1996 1997 1998 ТЕХНИЧКИ СПЕЦИФИКАЦИИ : П

DEN 2.33

O2Cool 10 -инчен батерија управувана со батерија - Преносен со внатрешна батерија што може да се надополнува, повеќе опции за напојување - адаптер

Се користи за итни случаи, лесно да се носат и чуваат Се користи за итни случаи, лесно да се носат и чуваа�

DEN 2.00

Вашиот Извор На Терапија Сензорна Патека За Училиште Или Дома-Прекини На Мозокот, АДХД, Аутизам, Сензорна Обработка, Ходници, Основно,

ЛЕСНО ЗА ПОСТАВУВАЊЕ СЕНЗОРНА ПАТЕКА вашите ученици можат да се вклучат во супер лесни сензорни паузи �

DEN 432.00

Машка боксери долна облека машка обична долна облека за дишење, памучна појас, печати за печатење, удобни боксери мажи

100% памук Тан велосипедисти шорцеви xl боксерски шорцеви бели мажи пливање шорцеви мажи лесни карго шорц�

DEN 2.00

Екомахоличари Лаптоп Подлога За Допир Заштитен Капак За Dell G15 5520 15.6 инчен лаптоп, Транспарентен Заштитник На подлогата

Овој заштитник на подлогата за допир е изработен од висококвалитетен материјал кој е ултра тенок транс�

DEN 1.00