• Обновено
Уринарна торба за дренажа торба за собирање на урина, колекционер на урина силиконски возрасни маж жена постари урина со торби за катетер на урина

Уринарна торба за дренажа торба за собирање на урина, колекционер на урина силиконски возрасни маж жена постари урина со торби

DEN 2.33

Залиха
Во магацинот.

Комплетот вклучува гаќички, урина, урина катетер, торба од 1000мл и торба од 2000мл Овој колекционер на урина е направен со силиконски материјал, безбеден за кожа. Урина за колекционер на урина и спречување на странично истекување. Панталоните се прават со двострана ткаенина што може да се дише, може да се носат пред абдоменот. Погоден за стари и болни, фрактури, парализа, уринарна фреквенција, уринарна итност, уринарна инконтиненција, нејасни пациенти со теозофија. 3 типови за избор, типот на жени, типот на мажи и типот на стари лица. Комплетот вклучува гаќички, урина, урина катетер, торба од 1000мл и торба од 2000мл. Овој колекционер на урина е направен со силиконски материјал, безбеден за кожа. Урина за колекционер на урина и спречување на странично истекување. Панталоните се прават со двострана ткаенина што може да се дише, може да се носат пред абдоменот. Погоден за стари и болни, фрактури, парализа, уринарна фреквенција, уринарна итност, уринарна инконтиненција, нејасни пациенти со теозофија. 3 типови за избор, типот на жени, типот на мажи и типот на стари лица. Спецификација : Тип на ставка : Материјал за колекционер на урина : силиконски + памучна боја : како што сликите покажуваат опции : тип на жени, типот на мажи, постари мажи од типот на половината од типот на половината (cm / инч) должина на уринарниот дијаметар (cm / инч) должина на катетер (cm / inch) Капацитет на торба (МЛ) Мажи тип 90-115 / 35-45 4 / 1.

Основни карактеристики

Item Type:
Urine Collector
Material:
Silicone + Cotton
Color:
As Pictures Show
Options:
Women Type, Men Type, Elderly Men Type
Type:
Waist Size(cm / inch):
Urinal Diameter(cm / inch)   :
Catheter Length(cm / inch)     :
Bag Capacity(ml):
Men Type:
90-115 / 35-45       :
4 / 1.6     :
110 / 43     :
1000/2000:
Women Type:
90-115 / 35-45         :
9*7 / 3.5*2.8  :
110 / 43   :
1000/2000:
Elderly Men Type:
95-190 / 37-75     :
10*5.5 / 3.9*2.2    :
110 / 43   :
1000/2000:
Package Weight:
approx. 285-300g
How To Use:
1.Put the urine into the elastic fixed pants and fixed well.:
2.Secure one end of the catheter to the lower port of the urinary bladder.:
3.Fix the other end to the drainage bag.:
4.Wear the pants and set to the right position.:
5. Strap through the crotch and buckle in the belt.:
6.Hang the bag beside the bed at home or fix the bag to your comfortable position of calf on travel/outdoor.:
Package list:
1 x Pants:
1 x Urinal:
1 x Urine Catheter:
2 x Bags:
1 x User Manual :

Најдобри понуди

Хипоалергично Стаклено Стапало И Отстранувач На Калус Со Технологија За Офорт На Стакло За Суви Или Влажни Стапала од АЛАТКАТА

1 Минутна Нега : АЛАТКАТА работи добро на суви стапала ( а може да се користи и на влажни стапала) Нема пот�

DEN 239.84

Преден Браник Динамички Лед Странични Маркери Свртете Сигнал Светлосно Склопување Замена За Тојота РАВ4 Корола Аурис Јарис Оем Фит

①Компатибилност : Тојота Јарис 2005 / 122011 / 03;За Тојота РАВ4 2006 / 012009 / 02;За Тојота Аурис 2007 / 032010 / 04;За Тојота К

DEN 2.67

Плус големина мажи ленти стебла долна облека за дишење мрежа чиста секси боксери брифинзи за мажи удобно истегнување на патеки

Менс брифира бело Направени во САД или увезени Погодно за цела сезона : Овие брифинзи за дишење на мрежи

DEN 1467.20

Тојандона Порибување Полнење Третира Кинески Црвени Пакети 8 парчиња Црвени Пликови Среќен Џеб За Пари За Кинески Новогодишен Пролетен

Кинески Црвени Пакети 8 парчиња Црвени Пликови Среќен Џеб За Пари За Кинески Новогодишен Пролетен Фести

DEN 135.84

Зеродеко 2 парчиња Јаже За Складирање Сина Корпа За Перење За Бебиња Кошница За Домашен Декор Кошница За Складирање На Топер За Спална Соба

Памучно Јаже Ткаена Корпа За Перење : може да биде прекрасен и добар избор за подароци за домаќинство за

DEN 1.67

Litmiracle Проектор Фарови Собрание Компатибилен Форд Мустангот 2018-2022, Оем Стил Фарови СО Килибар Рефлектор, Фарови Собранието

Компатибилни Моделисобранието на опашката е компатибилно Со форд Мустангот 20152022, ФАБРИЧКИ ПРЕДВОДЕНИ �

DEN 0.67

Сиживуџија Кујна ѓубре Корпа За Отпадоци Мрзливи Промени Торба Отпадна Хартија Кошница Доаѓа Со Кеси За Канти Кутија За Складирање

Верувам дека ќе додаде убавина на работата и животот каде и да се постави Големина : 17*23*29СМ, големина пог

DEN 3.33

АСДФГХ Ѕидна Корпа За Перење Преклоплива Висечка Мрежа Бања За Домаќинство Валкана Облека Организатор За Складирање Контејнер Кофа

Мрежеста ткаенина што дише, виси ѕид без нокти, класифицирано поставување, цврсто носење, соодветен кап�

DEN 260.80

Дрвен знак Смешна фарма за бања, знак за бања, се спушта да се спушти, мал знак за хумор за бања, украс за бања за бања 8x8inch дрвена плакета

Големина : 8 инчи x 8 инчи (20 см х 20см) Материјал : Дрвената табла доаѓа со јута јаже за виси; Мала тежина и мо

DEN 3.00

Сензор за смарт -филамент BigTreetech Direct SFS, сензор за откривање на сензорот/сензорот за пробивање на филаментот на 1,75мм PLA, компатибилен

? Премиум материјал : Направено од потрајни материјали, сензорот за паметни влакна на BTT SFS има подолг жив

DEN 1.00

WAYLLSHINE Висока Моќност Еден Режим Црвена LED Фенерче, Моќен Единствен Режим Црвена Фенерче, Црвено Светло Фенерче Црвено LED Црвено

Овој еден режим единечен режим светилка со црвено светло е специјално дизајнирана за ноќни активности �

DEN 143.84

YUZZI Rocker Switch 5 парчиња/многу 23mm Тркалезна 3pin Трета Брзина 250v 6A Прекинувач ЗА Брод SPST Вклучување/Исклучување Прекинувач

Микро Прекинувачи Микро Прекинувачи Едноставен вклучен рокерски прекинувач Овој тип може да се корист�

DEN 294.40

Божиќни Црвени Мини Стринг Светла, 100 Брои 26,5 Стапки Одвојлива Сијалица Со Блескаво Светло Водоотпорна Црвена Самовила Светла приклучок за

Вредност Божиќни Светла белата жица вклучува 100 црвени мини жици, 26,5 стапки бела жица, и секоја сијалица

DEN 1502.40