• Обновено
MBBJM Орнаменти за вез од антички стил Рачно изработени двострани таблети за вез

MBBJM Орнаменти за вез од антички стил Рачно изработени двострани таблети за вез

DEN 0.33

Залиха
Во магацинот.

Применливи сцени Тип на декорација : Десктоп декорација. Домашни додатоци. Материјал : Свила ткаенина + конец за вез од свила + рамка за дрвена црвена круша. Занает : Рачно изработено двострано вез (обете страни се иста шема). Применливи сцени. Тип на декорација : Десктоп декорација. Домашни додатоци. Материјал : Свила ткаенина + конец за вез од свила + рамка за дрвена црвена круша. Занает : Рачно изработено двострано вез (обете страни се иста шема). Применливи сцени. Дневен Подарок Оддек Тип : Декорација на десктоп Функција. Домашен додатокМатеријал : Свила ткаенина + Тема за везење од свила + рамка за црвена круша од дрво : рачно изработен двостран вез (двете страни се со иста шема) стил. Chinacity : Suzhou Suzhoucraftsmanship : Handmadeapepeperance. Другиот нелегален вез, познат и како двострана вез, е крајниот израз на традиционалното кинеско занаетчиство Везењето го прави везови на тенка сатенска крпа од свила. Шевовите се богати, тродимензионални, а обрасците се живи и живописни. Скулптура, за полица, полица за книги, маса за кафе, соба.

Основни карактеристики

Најдобри понуди

Занаети за наследство CFPE1393-А броеви вкрстени бод-комплет пингвин пилиња со големина на коастер големина 7,5х7,5 см разнобојни

Број на производителот : CFPE1393A, серија : Мали пријатели крајбрежје Завршена големина : големина на прицвр

DEN 294.24

Уметнички обрач за везење на плоштадот Муфекум, обрач за везници за вкрстено бод и ABS пластика за шиење, игли, вкрстени бод, проекти за везови

【Повеќе големини и бои】 : Во пакетот има прстен за вез со 4 големина8x3in / 7x7,5cm, 3 Различни големини и бои (р�

DEN 168.00

Reewisly 6 парчиња комплети за везови со обрасци и упатства, DIY возрасни почетници на вкрстени бод комплети, 6 парчиња бамбус везење,

[Комплет за почетници] 6 комплетни комплети за вез, вклучувајќи : 2 парчиња 9,8 инчи x 9,8 инчи (25 см) 、 4pcs 11,8 ин

DEN 0.67

Welliestr 1pair Божиќна волна, Фелтинг ткаенина материјал Материјал за рачно занаетчиски игли, пад на кукли, не-завршена подарок за

✔Китс : Волна и додатоци, упатства (тоа е на кинески, но имајте ја сликата да ја покаже) ✔ Волна „Прекрас�

DEN 252.80

Комплет за почетници на игла, комплет за пад на игла со упатства, игли за пена, пена и душек за пена и игла за игли за празник

Комплет за овошна волна : Комплетите за палење на волна доаѓаат со материјална торба со 1 парчиња (можете

DEN 89.44

JOYAUTUM 75X100CM Цветни улични иглички, DIY печатени вкрстени бод, сетови за комплет за везови, целосни вкрстени памучни навои со рачно

9 CT печат 100% точни претходно печатени обрасци Навои на Котон Користете 4 нишки Големина на крпа : 75100см...

DEN 3.00

Игли Кунг Фу Крст Стич комплет за пејзаж комплет 14CT 14CT печатена ткаенина DIY, агол на градот - Запечатена ткаенина 18,1 × 11,8 инчи

Содржина на пакет : Запечатена ткаенина, памучна нишка, игли, цртање, обрач за везови Запечатена ткаенин�

DEN 287.84

Шарена птица CS1576 - Преброен комплет за вкрстено бод2. Збир на навои, игли, ткаенина Аида, навој на игла, клипери за везови

Преброен комплет за шема на вкрстени бод #2 Не е вклучен обрачот за везови Изберете комплет#3 ако ви треба

DEN 390.40

Caydo 7 парчиња 7 големини за везови за везови поставени од 4 инчи до 12 инчи бамбус круг вкрстени бод прстени за занаетчиски

Повеќекратни големини : 4inch (10см), 5 инчи (13 см), 7 инчи (17 см), 8 инчи (20 см), 9 инчи (23 см), 10 инчи (26 см) и 12 инчи (30 �

DEN 1.67

Шиење занаетчиско лице Зелен Викинг Тумблер 20oz - Занаетчиството е мојот потпис - специјализиран интерес за капчиња за капчиња за везови,

Идеален подарок за пријатели Нашиот Tumbler за шиење е совршен подарок, особено ако тие се loversубители на ви

DEN 1.67

Фавомото 1 Постави Божиќни алатки Алатки Партија за подароци за подароци материјали Пом рачно изработени рачно занаетчии ирваси топки

Комплети за животни волна ќе направите симпатична занаетчиска занает за декорација и разубавување Вол�

DEN 892.80

Комплети за куки за куки Tezkim DIY за почетници за возрасни за почетници за изработка на комплети Doormat Lighthouse Tapestry комплети

[Симпатичен подарок] Направете свои подароци за да ги искажете вашите искрени благослови! Може да биде п

DEN 399.84