• Обновено
Одбор за развој на зелена Zynq 7000

Одбор за развој на зелена Zynq 7000

DEN 799.84

Залиха
Во магацинот.

☛ Главна фреквенција 667м (дво-јадрен ARM9 + FPGA) Zynq XC7 Z010 ☛ 256 милиони DDR3 (1066), 128 милиони Nandflash, порта за нето-работа, SD картичка. ☛ 2 групи на влез Opto Coupler, 1 копче, 2 LED светла. , 3 групи од 20-тина интерфејси (вклучително и 42-канали PL IO), 2 копчиња (едно од нив не е заварено). ☛ Одборот е погодна за учење за влез на FPGA, а малите производи од серија се исто така достапни. ☛ Одборот е расклопување на производи од 2 раце, тестирани и испорачани. Спецификација : SOC на одборот : XC7 Z010-1 Clg400 C; Надворешна фреквенција на надворешна кристална фреквенција на PS : 33.333 MHz; XC7 Z010-1 Clg400 C има богат блок R-A-M ресурс до 2,1 MB; XC7 Z010-1 Clg400 C има 28 K логички ќелии; На одборот 512 MB микрон DDR3, MT41 K256 M16 TW-107 : P; Micro-SD слот на одборот; Напојување на електрична енергија за FPGA со употреба на TPS563201 широк влезен опсег DC/DC; На одборот еден 50p и два дигилентни PMOD компатибилни, заглавија на теренот од 2,54мм за проширување на кориснички i OS. Сите i O се прецизно дизајнирани со појавување на должина; Корисник на корисникот на таблата за PS логично ресетирање; Интерфејсот на етернет на одборот RGMII поврзан со страната на PS со употреба на чип Realtek RTL8211 E-VL; На одборот на два LED диоди, едниот поврзан со PL и другиот поврзан со PS; Интерфејс компатибилен со HDM-компатибилен со употреба на Ti CHIP TPD12 S016; Интерфејс на одборот JTAG, со употреба на заглавие на теренот од 6p, 2,54мм; Големината P-C-B е : 8.

Основни карактеристики

Најдобри понуди

Заштитна Силиконска Чизма за Хидро Колба 32oz 40oz или 3,5 до 3,54 База Широка Чизма За Шише Со Вода Во Устата-Спречува Вдлабнатини

€ ЦЕЛОСНА ЗАШТИТАКористете Ја вашата збунет Умови флекс подигање за да се изолира вашиот шише со вода о

DEN 159.84

ОТМРО 5мм црвено зелена LED диода светла обоени леќи дифузна рунда 20mA 2pin осветлување сијаличка за сијалица Електронски компоненти Диоди

Емитувајќи боја : црвено зелена; Супер светла и висок квалитет Леќи : дијаметар од 5мм / круг; Напред напо

DEN 628.80

Recutms 4x6 фото албум Постелнината насловна мала фото албум за семејни патувања свадба за бебиња за раст Фото книга може да има

Спецификации на албумот на фотографии : Големината на нашиот албум со фотографии е 91 инчи, кој може да им

DEN 287.84

Богатства КАРОЛИНА CJ2012-VCC Писмо V Цвеќиња Ретро Сина Може Или Шише Гушкач, Може Ладилник Ракав Гушкач Машина Перат Пијалок Ракав Гушкач

Совршено Вклопување : Нашата Конзерва или Гушкач за Шишиња е дизајнирана цврсто да одговара на секоја с�

DEN 58.40

Оша Известување Знак - Мора Да Туш Пред Да Влезат Во Базен | Винил Етикета Налепници | Заштита На Вашиот Бизнис, Градилиште |   Направени

ИСКЛУЧИТЕЛНО ИЗДРЖЛИВ : сите наши производи ЗА безбедност НА ОША се направени од материјали од комерциј

DEN 1.00

Евмар преносна кутија за складирање на пилули кутија од не'рѓосувачки челик, мал сад за пилули за џеб/чанта и патување

Кутијата со квадратни пилули е компактна Лесно се вклопува во џебовите, ранци, чанти и торби со дуфели д�

DEN 222.08

Најдобра Античка Книга Собирање Подароци, Ден Без Собирање Антички Книги Е Потрошен Ден, Замолчени Подароци За Клучеви За Одмор За Мажи

АНТИЧКИ СИНЏИР ЗА КЛУЧЕВИ За Собирање Книгиизработен е од висококвалитетен нерѓосувачки челик Тој е мн

DEN 521.60

Гранит Влатен полисер мермер 1/2 Комплетна булноза 1 3/8 Основен бит за дупчење бит за мелење бит камен бетонски бетонски измет

Основниот дел во овој пакет е за камен бетон Не за керамички порцелан Битката за мелење со дијаманти е и�

DEN 3.33

Siebzeh Штица Дрво Стил Шема Премија Дебела Јога Мат Еко Пријателски Гума Здравје&засилувач;Фитнес Нелизгачки Мат За Сите Видови На Вежбање

●Еколошки Материјал●јога душекот е изработен од висококвалитетен тпе материјал, а ТПЕ има висока густ

DEN 847.84

Филект 5 парчиња 9v Држач ЗА Кутија За Складирање БАТЕРИИ Транспарентен Организатор На Кутија За Складирање Батерии ЗА 9V Батерија

`+Димензии54,7 x 33,3 x 20,1 mm / 2,15 x 1,31 x 0,79 инчи (L*W*H) ①Материјалот+ кутијата за складирање батерии 9v е изработена

DEN 2.00

Дебели Не Се Лизга Вежба &засилувач; фитнес 1/4 јога мат Со Диносаурус Животински Печати за Јога Пилатес &засилувач; Кат Фитнес Вежба

[100% нетоксичен Материјал] : Изработен од висококвалитетен тпе материјал Тоа е поскапо за производство, н

DEN 409.60

Зелени торби за подароци на Денот на Свети Патрик, 12 парчиња 4 дизајни Шамрок Грин Крафт хартиени кеси, ирска забава на Детелина

Модел : Детелина, зелена капа, виножито, зелени чизми, пиво, мед, тенџере со злато, балон, итн Материјал : К�

DEN 3.33

XMARTO 8CH Систем За Домашна Безбедносна Камера Безжичен Со Откривање На Човечки/миленичиња, Паметни Светла За Поплави 2-Насочни

●Човечки ВЕ молиме ота надградба НА НВР да се ДОБИЕ 10ch® СИСТЕМОТ ЗА Безжична Домашна Безбедносна Камер�

DEN 0.67

Планета Е за еднократна употреба на намирници кеси - големи склопувачки кутии со армирано дното изработени од рециклирана пластика

Последни кеси за намирници Опција за складирање Дневни патувања Организатор на играчки за миленичиња...

DEN 3.33

ЗАПОЗНАЈТЕ СЕ ПРЕКУ Мраз Мачка Око гел лак Сет Впие Надвор УВ ЛЕД Светлина Ѕвезденото Небо Ефект Магија Гел лак Комплет Маникир

Исчистете Ги Ноктите, а потоа исечете ја површината на ноктите како нормален процес на маникир Целосно �

DEN 319.84

Сончев ладилник ранец 30 лименки изолирани изолирани, мек ранец ладилник голем капацитет за мажи жени на излети, плажа, кампување,

Ранец со ладилник со голем капацитет : 13 "x 7 ½" x 18 " / 33,5cm x 19cm x 46cm (l x w x h) Тежина : 1,76lb / 800g, може да задржи до

DEN 335.84

Симпатична мала батерија треба пиво преносна торбичка со молив со голем капацитет, куќиште за козметичка торба за шминка за шминка

ПУ+ Оксфордска крпа Ткаенина со висок степен Чувствувајте се меки и удобни, облечени отпорни и валкани...

DEN 287.84

Богатствата НА каролина BB3336SH4 Сад Патриотски Малтешки Поводник или Држач За Клучеви, Ѕидни Куки, Држач За Куки За Клучеви, Држач

Држачот За Поводник со Една Кука е широк 4,25 инчи и висок 7 инчи Плочката е направена од тврда плоча и е мо�

DEN 238.40

Cermant 1300pcs 130Values ​​1/2W 1 Ohm-3m Охм 1% метален филм фиксен отпорник комплет за толеранција на асортиман на асортиман со кутија

Метален отпорник на филмот : Одлично сузбивање на бучава, доказ за влага, отпорност на висока температур

DEN 335.84

СВЕТИЛКА За Маса ТИФАНИ Сино Виолетово Витраж Барокен Стил Светло За Читање, Метална Основа ЗА Лисја 8Х10Х21 Инчи Декор Мал Простор

€Werfactory Design ®малата светилка е со совршена големина и ќе изгледа блескаво во секоја просторија од семеј�

DEN 1887.84

Богатства КАРОЛИНА 7300TBC Корги Кученце И Нарциси Висок Момче Гушкач, Може Ладилник Ракав Гушкач Машина Перат Пијалок Ракав Гушкач

Совршено Вклопување : Дизајнирано за цврсто вклопување на поголеми лименки или шишиња со пивце кои се д�

DEN 111.84

Шрафцигер Occus -41pc домаќинство пластична рачка со алатка за окус прирачник Occus пакет шрафцигер Поставете хардверски алатки за хардвер

Боја : жолта Пакетот вклучува : 1*41pc Рачен комбинација на шрафцигер Поставете само горенаведената содржи

DEN 473.60