• Обновено
F&засилувач; Д Алатка Компанија 12923 Инволутна Опрема Мелење Машина, Со Голема Брзина Челик, Форма Ослободен, 14 1/2 Степен Притисок Агол, 7 Машина Број, 8 Дијаметрален Че?

F&засилувач; Д Алатка Компанија 12923 Инволутна Опрема Мелење Машина, Со Голема Брзина Челик, Форма Ослободен, 14 1/2 Степен Притисок Агол,

DEN 0.67

Залиха
Во магацинот.

Инволутни Секачи За Мелење Опрема - Челик Со Голема Брзина - 14 Агол На Притисок Од 1/2 Степени-Форма Ослободена Број На Секач : 7-Дијаметрален Чекор : 8-Големина На Дупка : 1 1/4-Диа : 3 1/4. Овие секачи се дизајнирани да мелат запчаници кои имаат агол на притисок од 14 1/2 степени. Тие можат да бидат заострени постојано без промена на оригиналната форма. Произведено во САД. 1 ќе ги намали брзините од 135 заби на решетка. 2 ќе ги намали брзините од 55 заби на 134 заби. 3 ќе ги намали брзините од 35 заби на 54 заби. ќе ги намали брзините од 26 заби до 34 заби. 5 ќе ги намали брзините од 21 заб на 25 заби. 6 ќе ги намали брзините од 17 заби на 20 заби. 7 ќе ги намали брзините од 14 заби на 16 заби. 8 ќе ги намали брзините од 12 заби на 13 заби.

Основни карактеристики

Најдобри понуди

Кео 230403х4 RH Комбинирана Вежба И Мијалник, 0,25 Дијаметар На Сечење, 60 Степен Агол На Сечење, 4 Должина На Сечење, 4 Должина, ХСС, Необложена,

Пакет од 12 Кео долга серија комбинираната вежба и мијалниците се користат за производство на централни

DEN 3307.20

Карбид Мелење Машина 1 парчиња Дрво Мелење Машина 8мм Стебло 4 Заби Кастри Машина Тример Рутер Малку Машина Алатки Додатоци Рачни Алатки

Со висока отпорност на свиткување и отпорност на абење, специјално се користи за апликации за сечење со

DEN 604.00

Машина за Мелење хардвер 50 парчиња 4ММ HRC55 2F Цврст Карбид Заострен Топчест Нос Заострен Крај На Мелење Глава Цпу Мелење Машина За Заострување

Погоден за странично мелење, крајно мелење и завршна обработка на леано железо и титаниум Висок квалите

DEN 1.33

ВИДИЈА ХАНИТА Д51716006В Д517 Кс Завршна Мелница, Дијаметар на Сечење од 16 мм, Карбид, Алтинска Обвивка, Сечење На Десната Рака, Велдон Стебло,

Централно сечење Специфични геометрии насочени кон челици, нерѓосувачки челици, легури со висока темпе

DEN 2290.24

Јуфутол 1/8 инчен карбид Бурр сет - 10 парчиња алума исечени карбидни ротациони закопчувања за алуминиум 3мм, се вклопува во вежба за мелница

◆ 10 парчиња карбид ротационен плескав постави 6мм исечена диа, 3мм Шанк, одговара на Дремел и повеќето ма

DEN 271.84

SGS 36715 Z1PCR Z-Carb-Ap Крајна Мелница Со Високи Перформанси, Титаниум Нитрид-X Слој Со Рамен, 3/4 Дијаметар На Сечење, 1-1/2 Должина На Сечење,

Супериорен брборења потиснување преку напредни патентиран дизајн Зголемете ја продуктивноста со сече�

DEN 2.33

uxcell Индексирани Цпу Струг Вртење Алатка Носителот, 40° SCMCN2020K09-80 3/4 Стебло 40CrMo-42CrMo Челик Карбид Вртење Алатка Носителот За Вртење

Материјалот на држачот за алат за вртење е ЦР челик, има карактеристики на издржливост, цврстина и стаби

DEN 2.00

Хардвер Мелење Машина 10 парчиња 3.175 мм HRC55 2F Цврст Карбид Заострени Топката Крајот Мелење Глава Цпу Мелење Машина За Стеснување

Погоден за странично мелење, крајно мелење и завршна обработка на леано железо и титаниум Висок квалите

DEN 1528.16

ВИДИЈА 4136462 Лице Мелници М1200 Серија Инчен Крај Мил 0.5000 Инчен Диа, 0.1360 Инчен Макс Длабочина, 1.5750 Должина, А-Штекер Главата

ВИДИЈА 4136462 Лице Мелници М1200 Серија Инчен Крај Мил 05000 Инчен Диа, 0.1360 Инчен Макс Длабочина, 1.5750 " Должина, �

DEN 3.00

Мелница за мелница за мембрана карбид сет 1/4 shank sf-3 двојно сечење мелница за мелница- мелници за мелница- волфрам, сечење

? Компатибилен со Die Grinders, пневматски ротациони алатки, гравури со голема брзина, микро мотори, вежби, шах

DEN 2.00

Вежба Америка КБР 1/16 Карбид Крај Мил 2 Флејта 3/16 Флејта Должина 1-1/2 Вкупната Должина Необложени Еден Крај Директно Флејта

Големина 1 / 16" Материјал : карбид Заврши : необложени (светли) Должина на флејта : 3 / 16 Вкупна должина : 11 / 2 �

DEN 0.33

Ф&засилувач; Д Алатка Компанија 26928 Краток Сет Контра Дупки, Директно Стебло, 4 1/16 Вкупна Должина, 3 Број На Флејти, 5/32 Дијаметар

Краток Сет КонтрабориДиректно Стебло Директно СтеблоДијаметар : 13 / 32 ОАЛ : 4 1 / 16 # На Флејти : 3 Дупка Диа

DEN 784.32

Магафор 414 Серија Кобалт Челик Еднократен Мијалник, Необложена Завршница, Нулта Флејта, 82 Степени, Тркалезно Стебло, 0,394 Стебло Диа., 0.787

Создава контрамијалник од 82 степени што прифаќа прицврстувач со рамна глава, така што седи рамно со пов�

DEN 1.33

Sandvik Coromant PVJNR 3225P 16hp Држач За Вртење На Течноста За Ладење Под Висок Притисок, Правоаголно Стебло, Челик, Надворешно, Заклучување

Негативни основни вметнувања за вртење со високи перформанси Системот На рачката ТМакс П е систем за ст

DEN 5413.12