• Обновено
Lecknight Bopper Bopper Disc Лист со кружна плоча за заптивка Кружна H62 бакар CNC метална обработка на пресек Дебелина на суровини од 3,8 мм месинг плоча

Lecknight Bopper Bopper Disc Лист со кружна плоча за заптивка Кружна H62 бакар CNC метална обработка на пресек Дебелина на

DEN 2.00

Залиха
Во магацинот.

-Сизи : Дебелина 0,8мм Дијаметар50мм 4 парчиња, дијаметар100мм 1 парчиња, дијаметар150мм 1 пц, дијаметар200мм 1 пц ,. Добро во електрична спроводливост, топлинска спроводливост и други својства за обработка. Материјал : бакар, чистота : поголема од еднаква 99,6%, бакарниот лист главно се користи за занишање, алатки за сечење и сите видови на прецизни делови. За подобрување на термичката спроводливост на филер, се однесува на графичката картичка и зрачениот модул и јазот на спроводливост, намалете ја картичката за стапка на поправка. Лесно за заварување, погодно за производство на сите видови на длабоки компоненти на сила на цртање и свиткување. -Сизи : Дебелина 0,8мм. Дијаметар50мм 4 парчиња, дијаметар100мм 1 парчиња, дијаметар150мм 1 пц, дијаметар200мм 1 пц ,. Добро во електрична спроводливост, топлинска спроводливост и други својства за обработка. Материјал : бакар, чистота : поголема од еднаква 99,6%, бакарниот лист главно се користи за занишање, алатки за сечење и сите видови на прецизни делови. За подобрување на термичката спроводливост на филер, се однесува на графичката картичка и зрачениот модул и јазот на спроводливост, намалете ја картичката за стапка на поправка. Лесно за заварување, погодно за производство на сите видови на длабоки компоненти на сила на цртање и свиткување. Изработено од месинг материјал, кој има добри механички својства и добра машинска обработка, може да издржи опис на топол и ладен притисок Производ Опис Материјал : Т2 бакарен лист Густината е 8- 9 g/ cm3 точката на топење е 1083 ° C.

Основни карактеристики

Најдобри понуди

Есенг чист акрилен лист фрлен плексиглас 16 × 20 квадратен панел 1/8 дебел, ласерски врежан пластичен лим, лесен за сечење,

Употреба на повеќенаменски проекти : Овие акрилни плексиглас листови можат да се користат за голем број

DEN 543.84

Делови за замена на топки од не'рѓосувачки челик од не'рѓосувачки челик, 4мм, 4,5мм- 6мм лежиште со топка за велосипеди, топка

Нежните површини ви даваат удобен допир Површински третман : Калење, третман на топлина, мелење, светло �

DEN 1086.08

Месинг со месинг Huilun 99,9% чиста бакарна куперска метална плоча со фолија Т2 висока чистота метална фолија ролна, 200x1000mm, дебелина

Пакетот содржи : Вклучена е бакарна плоча од 1 парчиња Материјал : Направено од бакар, зачувување на топл�

DEN 3.33

САД запечатување на висината на висината на неопренови гума ролна со акрилно лепило, 40a, 3/32 Висина, ширина 36, должина од 50 '

Форма : ролна; Материјал : Неопрена; Одделение : голема сила; Дурометар : 40А; Тип на поддршка : Акрилно лепи�

DEN 760.00

Плоча од Јаглеродни Влакна акозон, 3к Сјаен Лист Чист Ламинат Ткаен Панел Со Висока Цврстина За ЗАНАЕТИ со САМОДОВЕРБА 100х250х0, 5мм 3,

Добра Издржливост и Отпорност на Корозија : 3к табла од јаглеродни влакна е киселина, алкали, сол и атмос�

DEN 1483.20

Гумен лист, оценка за економија на неопренови, ширина на гума 12 во, гума должина 24 во, гума дебелина 3/32 во, 60А, леплива поддршка

Висок квалитет : Цврст гумен лист од економијата на неопренови Тој е цврст црна и мазна од обете страни с

DEN 1.00

Зеробегин Транспарентен акрилен лист Плексиглас, ПММА табла, за рамки за слики, проекти за прикажување на DIY, занает, лесен

★ Висок квалитет на акрилен лист, безбоен, стакло чист, УВотпорен, низок закопт, отпорен на температура,

DEN 862.40

САД запечатуваат најголемиот дел-RS-BHS70-11 Висина на висината Буна-Н гумен лист, без лепило, 70a, 3/16 Висина, 36 Ширина, 12 Должина

Облик : лист; Материјал : БунаН; Одделение : голема сила; Дурометар : 70а; Тип на поддршка : обична Дебелина :

DEN 1045.76

Гума ролна, оценка за економија на неопренови, ширина на гума 10 во, гума должина 3 стапки, гума дебелина 3/4 во, 40а, леплива

Висок квалитет : Цврст гумен лист од економијата на неопренови Тој е цврст црна и мазна од обете страни с

DEN 1187.20