• Обновено
XXXDXDP Професионален 450 пати Телескоп на астрономијата w/ g3 Екваторијална монтажа и статив на отворено рефлексивно астрономски телескопио

XXXDXDP Професионален 450 пати Телескоп на астрономијата w/ g3 Екваторијална монтажа и статив на отворено рефлексивно астрономски телескопио

DEN 13392.96

Залиха
Во магацинот.

76мм голем апертр за поголема светлина ; 900мм фокусна должина за време на Хинг;. Алуминиумски статив за поддршка на телескопот за долга употреба;. Помогнете да ги набудувате месечината и планетите;. Погодно за астономска употреба. Параметар на производот S : Точка : Астрономска телескопскална решетка : 76mmfocal должина : 900mmmax зголемување : 450xeyepiece : SR4 MM, H12.5mm, H20 MMBarlow : 2xtripod Материјал : Алуминиум легури за легури : 5x24 Equatorial Mount : G3 Waight : 1. Бидете внимателни и трпеливи за да го инсталирате телескопот; 2. Поддржете го стативот цврсто, а потоа закачете го телото на телекоп. Откако ќе се поправи цевката, инсталирајте го Пронаоѓањето (за прелиминарно пребарување на целниот предмет), а потоа инсталирајте го окуларот (изберете од двете) . Откако дознавте големата цел, потоа со различни очни капаци. Кога користите 1,5x Barlow леќи, прво инсталирајте леќи за Barlow, а потоа инсталирајте го окуларот. (Кога ќе ги инсталираме леќите Barlow, треба да го извадиме капакот на уредот за инсталација на окуларот. Астрономскиот телескоп одговара на почетниците и децата. Нота : Не користете го овој производ за директно да го набудувате силниот извор на светлина, како што е сонцето, во спротивно ќе предизвика трајно оштетување на вашите очи!.

Основни карактеристики

Најдобри понуди

Нетеха Лепливи Јазичиња 40 Бои Јазичиња За Книги 800 Парчиња Јазичиња За Прибелешки 4 Листови Проѕирни Лепливи Јазичиња За Белешки

Овие лепливи јазичиња изработени од висококвалитетен материјал ЗА МИЛЕНИЧИЊА и специјално лепило, ист�

DEN 1.33

Минијатурни Сад Доп Комплет Персоналните, Сопствени Бричење Комплет, Подароци За Него, Патување Тоалет Торба За Мажи, Врежана Козметичка Торба

Можете да ја вратите оваа ставка од која било причина : без трошоци за испорака Предметот мора да се врат

DEN 992.00

Винил &засилувач; Кожна Поправка Соединение - Кожа Регенератор &засилувач; Кожа Почиста-Винил Поправка Реставратор И Автомобил Седиште

➝+Одличен Материјал Е Изработен од висококвалитетни материјали, нуди целосна заштита на површината на

DEN 63.84

LED светла за кампување, USB преносни преносни водоотпорни шатори, прекин на електрична енергија, мултифункционални фенери за светло

Лесен за употреба : Оваа преносна ламба за кампување има магнетна основа и кука, што е лесна и преносна М�

DEN 383.84

Скара Алатки Камин лопата 2 парчиња Јаглен Пепел Лопата Рачка Јаглен Лажичка Железо Градинарство Лопати СКАРА Скара Пепел Тава

ДРВО АГОЛ ПОЧИСТА користи калапи, и издржливи, не е лесно да се деформира, работниот век СКАРА ПОКЕР ЧИСТ

DEN 539.20

Ldygrattanart Рачни Преклопни Вентилатори, Сино-Бел Порцелан Во Кинески Стил Класичен Свилен Вентилатор За Преклопување Сина Орхидеја Бамбус

Материјал со врвен Квалитет : овие вентилатори за преклопување прифаќаат свилена ткаенина, првокласни �

DEN 3.00

X-DREE 2Pcs 100ml Пластична Широка Уста Хемиски Лабораториски Реагенс Шише Примерок Шише Кафеава (Bottiglia по campioni ди flacone да лабораторија

Земја На Производство : КИНА; Материјал : Пластика Нето Тежина : 49гр; Содржина На Пакетот : 2 х Реагенс Шише

DEN 1344.00

СТАРТУВАЈ ОБД2 Скенер ЦРП123 Елита - 2023 Најнов Модел Мотор/АБС/СРС/Алатка За Дијагностичко Скенирање На Пренос Срс Читач На Кодови За

?2023 Нова Елитна Верзија?Истата Функција КАКО ЛАНСИРАЊЕ CRP123 E ?Доживотно Бесплатно Ажурирање?5 Години Гар�

DEN 2.67

DOITOOL 1pc Мини Кутија Лекови Запечатливи Контејнери Дневно Складирање 28 Слот Случај Витамин Организатор Запечатување Контејнери

Организатор на лекови за патување : Добар ефект на запечатување и компактна структура Медицина Неделен

DEN 157.76

Деменција на Медипал/Алцхајмер АЛЕРТ МЕДИЦИНА ИД ТАГА - Список на вообичаени однесувања, предизвикувачи, најдобар одговор, лекарства, контакти,

Брз пристап + Висока видливостОптимална локација на безбедносниот ремен, црвени итни обележја на екран�

DEN 1537.60

Одонтомед2011 Нерѓосувачки Челик Бубрег Послужавник 10, Бубрезите Во Облик На Закривен Сад Слив 26 Мл. Еднократно Метално Бубрежно

10 " Е плиток слив со база во облик на бубрег и наклонети ѕидови што се користат во медицинските и хируршк�

DEN 1.00

Кју Ноќта На Вештерките Бонбони Сад, Клуч Сад За Влезот Маса Кутија За Складирање Нордискиот Универзум Простор Црна Дупка Камен

МУЛТИФУНКЦИОНАЛЕН ПОСЛУЖАВНИК ЗА НАКИТ : оваа класична и шик декорација е неопходна за вашиот семеен жи

DEN 0.33

Календар за Биро 2022 година-17 х 12 Големо Биро/Ѕиден Календар Со Аголен Заштитник, јануари 2022 година-декември 2022 година, Календар

Месечен Преглед Ова Големо биро / ѕиден календар од 17" х 12" покрива од јануари 2022 годинадекември 2022 годин

DEN 63.84

Канцеларија Биро Коцки, Божиќ Ирваси Елка Шема, Кожа Камериер Послужавник Sorage Кутии Мали Catchall Послужавник За Домашна Канцеларија

Преклопниот Дизајн Завршува Со прилепувања во 4те агли за да може лесно да се преклопи и расплетува и да

DEN 2.33

2023 Нова Геометрија ОД 3 ПАРЧИЊА Розово Злато Кристал Кубни Циркони Невестинска Геометрија Свршенички Прстен Со Кристал Целосен

Височини И Падови Прстен Мајка На Ќерка Книга Прстен За Прст Срце Јазол Прстен Женски Прстен Големина 12

DEN 2.00

Подметач за Пијалоци Сет од 6, Само Насмевка Шарени Инспирација Ден Абсорбента Круг Керамички Камен Мат, Со Плута База И Метал

Бритајмс се фокусира на обезбедување на најдобрите керамички подлоги со комбинирање на иновативен диз�

DEN 2.67

Главни Дизајни На Куќишта Официјално Лиценцирани Интер Ромелу Лукаку 2022/23 Играчи Домашен Комплет Кожен Капак За Паричник За Книги

Главата Случај Дизајни Официјално Лиценциран интер производ Рачно изработена кожна конструкција Пове�

DEN 527.20

Четка за миење садови Со Детали За Рачката 1 Капа За Чистење Четки За Шишиња Уста Во Чаша 3 Четка За Шишиња Разни Материјали За Чистење Четка

Поради Рачно Мерење, Ве Молиме Дозволете Грешка од 12см И Проверете дали Не Ви Пречи Пред Да НарачатеЛесн

DEN 3.33

7х5фт Венеција Воден Град Позадина За Фотографија Италија Обележје Град Ноќен Поглед Позадина Одмор Тема Партија Декорација Јутјуб

Големина : 7ft X 5ft (2,1 M X 1,5 m) Стојат не се вклучени Материјал : Висококвалитетни полиестерски влакна, беспре

DEN 268.48

ОВАЦ 4-Пакет 12 Инчен Паметни Хард Пејзаж Осветлување, Задржување На Ѕидни Светла, Ip65 Чекор Светла, 12v Низок Напон DC, Стан Bluetooth

Дизајниран за Отворено : Идеален За разни сцени на отворено Со работната температура (4h 122o), и IP65 водоотп�

DEN 1.33