• Обновено
Treedix OV2640 Камера Модул 140 Степен Широк Агол CMOS 2mp Камера Мини Камера Модул

Treedix OV2640 Камера Модул 140 Степен Широк Агол CMOS 2mp Камера Мини Камера Модул

DEN 267.20

Залиха
Во магацинот.

OV2640 е 1/4 инчен cmos UXGA (1632 x 1232) сензор за слика, сензорот е мал по големина и низок работен напон, обезбедувајќи ги истите функции на ЕДНОЧИП UXGA камера и процесор за слика Преку SCCB автобуска контрола, може да изнесува 8 / 10-битни податоци за слика со различни резолуции во форма на цела рамка, под-земање примероци, скалирање и екстракција на прозорец. СЛИКАТА НА UXGA на овој производ може да достигне до 15 фрејмови во секунда (SVGA може да достигне 30 рамки, А CIF може да достигне 60 рамки). Корисниците можат целосно да го контролираат квалитетот на сликата, форматот на податоците и методот на пренос. Објективот Со Широк агол Од 140° ви овозможува да снимите голема површина од сцената на кратко растојание за снимање. Приклучете и играјте, нема потреба да инсталирате драјвери, компатибилни со сите видови популарен конференциски софтвер и системи на пазарот, а исто така можат да бидат поврзани со im како ШТО СЕ QQ, MSN, итн. Погоден е и за разни индустриски, индустриски контроли, интелигентни, самопослужување, терминална опрема, како што се : опрема за препознавање лица, само-изработена терминална опрема, мултимедијална наставна опрема, безбедносен паметен уред, терминален уред за посетители.

Основни карактеристики

Најдобри понуди

Период Торба, Хигиена Салфетка Торба Патент Тампон Торба За Жени Девојки Женски Менструација Патент Торбичка Мини Козметичка Торба

Висококвалитетен МатеријалИзработен од ткаенина За собирање, крпеница од оксфорд, обложена со сунѓер И

DEN 127.84

Чикаго Булс НБА официјално лиценцирана налепница винил деклара лаптоп вода со шише со шише со автомобил за автомобили

Премиум налепнициОвие налепници и декорации се професионално печатени на висококвалитетен винил на от

DEN 1199.84

АУКЛЕЈ Реверзибилна Роденденска Хартија За Завиткување За Момчиња Девојчиња Деца Возрасни Празник За Туширање За Бебиња-Шарени

РОДЕНДЕНСКИ ДИЗАЈН : оваа ролна хартија за завиткување има реверзибилни обрасци : шарени букви" Среќен Р

DEN 223.84

Заптивка на маслото Далуо TC30X62X7NBR 30X62X7 нитрилна гума на пролетното натоварено ротирачко вратило со заптивки со бришачка усна

Нитрилна гума Заптивките на маслото служат за да се спречи истекување не само на лубриканти, туку и вода

DEN 224.96

Визијаро Црвена Пвц Обложена Тврда Бакарна Цевка, 1mtr, Надворешна Диа 1/2 инчи, Дебелина На Ѕидот 16 swg, 1,5 mm пвц облога, Пакување

Надворешен Дијаметар на бакарна Цевка 1 / 2 инчи И Дебелина на Ѕидот 16 swg и 1,5 mm Црвен пвц Слој Должина на п

DEN 630.40

Торби за Плажа За Жени, Торби За Пливање Во Базен Водоотпорни Песочни Отпорни Торби За Плажа Со Големи Ленти Со Затворање На Патент

Полиестер Полиестер поставата Затворање на копчето Машинско Перење Најважно за патување За Одмор на Пл

DEN 0.33

Кабел 200 парчиња кабел вратоврска зелена жица врски поштенски врски со црни кабелски врски со тешка должност за замена на поштенски врски

Најлон Градинарски врски за жица : 【Пакет】 Вкупно 200 парчиња, 100 парчиња зелени поштенски врски, 100 парчи

DEN 1.67

Индустриска градежна машинерија затегнување на пролетната жица со дијаметар од 1,5мм телескопска напнатост пролетна кука пролетна челик

Висока цврстина, долг животен век, добра отпорност на корозија, не е лесна за 'рѓа напнатоста на пролетта

DEN 340.16

Вудхед 5560 кабел за олеснување на вирусот, заптивка, максимална заптивка на кабелот, директно машко, големина на конец од 1 , боја на зелена

Кабел на приклучоци Станици за копче Приврзоци или висечки кутии Опсег на кабел со целосен дијаметар...

DEN 1.00

Xucus DM05 M2 HSS видов лопати за челични SS цевки кои сечат индустриски преклопување со професионална калајска облога 2502,5 mm профил

Пакетот вклучува : Испорака : Сечилото HSS Saw има одлична цврстина на висока температура, отпорност на абе

DEN 984.00

ЧУДО 3/32 Вулкан Ноктите Вежба Битови - Двонасочна ротира употреба И За Левата И Десната рака За Електрични Вежба Машини |

Количина : 1 Парче Боја : Златен Ронки : Дополнителна големина на Грубо Стебло : 3 / 32 " (2,35 мм) Глава : 0,28 дола�

DEN 3.00

Спакувајте го шик - 4 ”x 6” чисти полипропиленски торби - одговара на 4x6 отпечатоци, фотографии, A1 картички, пликови - само -запечатување

Спецификации : 4 ”x 6” Реални полипропиленски кеси Самото запечатување Дебелина од 1,3 мил Разновидни : С�

DEN 2.00

Риба Одгледување Резервоари Риба Пржете Мрестилиште Одгледувач Кутија: Акрилик Аквариум Изолација Кутија Риба Резервоар Инкубатор Пластична

Пластични Аквариум Мрестилиште Кутија Мултиупотреба Аквариум Инкубатор Риба Одгледување Носителот Уд

DEN 643.20

BELLEBOOST 2 ПАРЧИЊА 15ml МЛЕЧНО БЕЛА И ГОЛА РОЗОВА Долготрајна Боја Гел лак Натопување LED/УВ Ламба Излечи Нокти Уметност Маникир За Салон

?ДОЛГОТРАЕНОвој Геллак Во Боја Е ДОЛГОТРАЕН Со Соодветна Примена Најмалку 2 Недели Во Дневни Прилики ?ГО

DEN 2.67