• Обновено
Maifix 10pcs TNMG160404 - TM ZC25 Благ Челик Цпу Груба Обработка Струг Вртење Алатка Волфрам Цврсти Цементирани Карбид Инсерти

Maifix 10pcs TNMG160404 - TM ZC25 Благ Челик Цпу Груба Обработка Струг Вртење Алатка Волфрам Цврсти Цементирани Карбид Инсерти

DEN 398.40

Залиха
Во магацинот.

Е-маил : Надворешни Алатки За Вртење/здодевни алатки. `+ Пакет - 10 парчиња во едно пакување. ●Материјал● - Волфрам Карбид. ①Обработка-Средна Завршна Обработка На Челик. Quality Regarate Дека Ако имате било какви прашања со производот, ве молиме контактирајте со нас во прв пат. Ние ќе ви го дадеме најдоброто решение. Вметнувања На Алатката за Вртење Maifix : 1) Обложен Карбид(CVD) Применлив од сечење со мала до голема брзина и од завршна обработка до груба обработка. 2) Обложениот Карбид (ПВД) Мазна фина површина на карбид обложен со ПВД обезбедува добра завршна површина и висока. 3) Кермет Одличната отпорност на абење овозможува голема брзина На сечење Керметот одржува добра завршена површина поради нискиот афинитет кон материјалот. 4) Карбид Погоден За сечење обоени метали и неметали. 5) Cbn Супериорна отпорност на абење при сечење тврди материјали Погодни За сечење со голема брзина на леано железо и синтеруван челик 6) PCD (Дијамантски Синтер) Применлив за обоени метали, неметали кои вртат мелење и други различни видови сечење . Завршената површина ќе биде обоена во виножито.(завршена површина слична на огледало нема да се добие кога ќе се користи дијамант со еден кристал .

Основни карактеристики

Најдобри понуди

Кео Мелење 81469 Обичен Мелење Машина, Светлина-Должност, Лд Стил, 1 Ширина, 1 Арбор Дупка, 14 Заби, 2-1/2 Сечење Дијаметар, ХСС, Тик Слој

Голема Брзина Крадат Обичен Мелење Машина Кео Мелење Секачи е признат лидер на пазарот во САД за мелење

DEN 2180.16

Компонента На цревото за Течноста за ладење со локална Линија, Ацетален Кополимер, Адаптер За Краток Струг Хас, 1/4 ИД На Цревото За Течноста

Ацетален Кополимер Хас Краток Струг Адаптер 1 / 4 " Течноста За Ладење ЦРЕВО ПРОЕКТ Земја на потекло : Сад..

DEN 1368.00

Површина Мелење Машина 1 Парче 6мм Стебло Директно Вежба Битови Со Лого Рутер Битови Дрво Волфрам Карбид Дрво Кастри И Дупчиња Мелници

Погоден за цврсто дрво, лесонит со средна густина, ламинат, плоча за честички, компактна табла од ивериц�

DEN 381.92

Површина Мелење Машина 10 Парчиња Карбид CNMG160608 ЧАСОТ 4225 Надворешен Вртење Алатка CNMG 160608 Карбид Вметнете Вртење Вметнете Челик

Погоден за цврсто дрво, лесонит со средна густина, ламинат, плоча за честички, компактна табла од ивериц�

DEN 1315.68

Микро 100 РРМ-070-25 Жлебови Алатка - Задржување Прстен, 0,71 мм Ширина, 1,24 Мм Прој, 6 мм Мин Создаден Диа, 25 мм Максимална Дупка Длабочина,

Дизајниран за генерирање жлебови за задржување на прстенот Полирано поделено лице за подобрено задржу�

DEN 577.12

Кео 55520-Калај CO 6FLT Contersink, 0.125 Дијаметар На Сечење, 82 Степен Агол На Сечење, 1.25 Должина На Сечење, 1/8 Дијаметар На Стеблото, 1.25

Пакет од 12 Кео 6флејта линија на шалтери се придружници на нашата единствена флејта контра и нашата 3 и 4�

DEN 3223.68

M35 Четири спирални флејти чекори за вежбање Бит сет 3/16 - 7/8 (12 големини), 1/4 Хекс -шенк вежба, отпорна на удар M35HSS единица степер бит,

✅ 【M35 Cobalt Superhard Shige Speel】 : ISI M35 / 13243 / SKH55 / M35 челик е еден вид челик со голема брзина што содржи кобалт, кој и

DEN 591.84

САНДВИК КОРОМАНТ РАГ123К043 - 24б Челик Короцут 1-2 Здодевен Бар За Држач За Жлебови, 1.500 Дијаметар На Стеблото, 0.512 Максимална

Корокут 12 1500" челик круг бар; внатрешна 10 бар, 145 пси течноста За ладење снабдување Внатрешна ОбработкаЗд

DEN 0.67

Согудио Полиран Вежба Дијамант Обложени Врвот Бруси Вежби 100 парчиња Избрани Монтирани Точка Мелење Камен Главата Тркало Гума

Добар Квалитет : Добар квалитет на обработка, висока завршница Може да се преработи во различни висока п

DEN 967.52

Сандвик Коромант РФ123Ф059-08Б-С Челик Корокут 41641 Стебло Алатка За Разделба И Жлеб Носителот, 0.59 Максимална Длабочина На Намалување

Корокут 12 0500" квадратни стебла надворешна обработкаалатки за стебло Надворешна обработкаалатки за сте�

DEN 1.33

ВИДИЈА ХАНИТА 4АН219087 4ан2 Кс Алуминиумска Крајна Мелница, 1 ЛОК, 2.18 Стебло, 0.75 Сечење Диа, Карбид, Необложен, Рх Сече, 0.75 Стебло

Централно сечење Способен за длабочини на дупчиња до 1 x d и странично мелење до 1,5 x d аксијално на 0,5 x d рад

DEN 2.67

НЕШО Пролет Колет СТРУГ ЕР40 Колет Чак 4.0-25.0 мм Пролет Колет Стегач Држач За Алат За Машинско Мелење Струг Алатка 1 парчиња

Комбинирана Вежба Сила на стегање,опсег на стегање,спецификации комплетна, висока прецизност.Широко ко

DEN 1.67

ВИДИЈА 3704337 Ханита Варимил I Инчен Крај Мил 0.7500 Инчен Диа, 2.2500 Инчен Максимална Длабочина, 5.0000 Должина, Велдон Шанк Цилиндричен Карбид

ВИДИЈА 3704337 Ханита Варимил I Инчен Крај Мил 07500 Инчен Диа, 2.2500 Инчен Максимална Длабочина, 5.0000 " Должина, В�

DEN 1.00

F&засилувач; Д Алатка Компанија 14043g Карбид Врв Сечење Видов-Стандард Заб, Нерѓосувачки Челик - Арбор Дупка: 1 - Дијаметар: 5 - Ширина

Карбид Врв Сечење ПилиСтандард Заб Нерѓосувачки Челик Арбор Дупка : 1 " Дијаметар : 5Ширина На Лицето : 7 /

DEN 1.33