• Обновено
Алатка за сечење на стакленички секачи на Флечер-Тер,

Алатка за сечење на стакленички секачи на Флечер-Тер,

DEN 1215.84

Залиха
Во магацинот.

Резултат совршен круг : дизајниран да постигне совршени кругови од 3 "(76 мм) до 28" (711 мм), тоа го прави совршен додаток на вашата способност за постигнување стакло Користете го за да ги намалите формите на кругот за да направите огледало или да постигнете стаклен круг за рамка за слика или украсно стакло. Како да се користи : Овој секач за тешки кружни кругови е лесно обезбеден на стаклото или керамичката површина што планирате да ја намалите со употреба на чаша за вшмукување лоцирана на основата на секачот. Откако ќе се обезбеди, рамномерно нанесете притисок за да го направите исечениот и внимателно да го скршите кругот подалеку од вашето парче стакло. Карактеристики на производот : Со вклучен прилог за директен раб за постигнување на стакло со права линија, овој секач има сè што ќе ви треба за основни работни места за сечење на рацете. Исто така, има ознаки со дијаметар на скала на англиски и метрика, што го прави достапен за сите корисници. Трајно тркало за сечење : Опремено со тешка бедем со 3 тркала, ќе добивате совршен крој секој пат. Ги сече стаклените материјали и огледала со дебелина до дебелина до 1/4-инчи (6,35 мм). Прецизен секач за стакло : Овој уред за сечење стакло од индустриско одделение е корисен во најразлични апликации, вклучително и постигнување на кружни форми, постигнување на права линија и постигнување на плочки. Резултат совршен круг : дизајниран да постигне совршени кругови од 3 "(76 мм) до 28" (711 мм), тоа го прави совршен додаток на вашата способност за постигнување стакло. Користете го за да ги намалите формите на кругот за да направите огледало или да постигнете стаклен круг за рамка за слика или украсно стакло. Како да се користи : Овој секач за тешки кружни кругови е лесно обезбеден на стаклото или керамичката површина што планирате да ја намалите со употреба на чаша за вшмукување лоцирана на основата на секачот. Откако ќе се обезбеди, рамномерно нанесете притисок за да го направите исечениот и внимателно да го скршите кругот подалеку од вашето парче стакло. Карактеристики на производот : Со вклучен прилог за директен раб за постигнување на стакло со права линија, овој секач има сè што ќе ви треба за основни работни места за сечење на рацете. Исто така, има ознаки со дијаметар на скала на англиски и метрика, што го прави достапен за сите корисници.

Основни карактеристики

Најдобри понуди

Gretd Професионална кожна занаетчиска алатки комплет за шиење на рака за шиење на шалчиња за резба работа седло поставена додатоци

Кожни занаетчиски алатки сет можат да ги задоволат вашите основни потреби за кожни занаети Практичен и

DEN 1.33

Виневида [4oz] Коко Шанел 5 Мирис масло за мириси за правење свеќи за правење сапун, масла за парфеми за жени, свеќи од соја, масло од тело,

Највисок квалитет Нашите мириси и мириси се безбедни на кожата (кога се разредуваат) направени во САД к�

DEN 3.00

Welliestr 1 Постави мултифункционален кожен раб на облик на острилка за заострување на строгиот алатка Полски нож за мелење со широк лопата

✔material : Алуминиумска легура, површина оксидиран црн третман ✔ Тежина : 260g / Спецификации : 18,3 см*7,2 см*0,75 с

DEN 3.33

Triceratops диносаурус обичај дијамантски комплети за сликање боја уметничка слика по броеви за украс на домови од wallидови 12 x16

Платното на ова дијамантско сликарство е крпа од хемиски влакна Инцидентни додатоци се : 1 Пенка за вежб�

DEN 0.67

JCBiz 12pcs Метална рамна глава конус Студената лента за стапала за нокти за нокти за шрафови за шипки за шипки за чанти за занаетчиски

Вклучен пакет : 12 парчиња рамни конусни конусни конуси, изработени од високо квалитетна метална, електр�

DEN 159.84

Комплет за работа со алатки за кожни кожни рачни кожени, комплет за алатки за рачно кожа со крилен дели кожен компас, 4мм 1/2/4/6 prong lacing

1 x најлон чекан 1 x кожен компас / делител 1 x 4mm 1 Prong Stewing Pronch Panch 1 x 4mm 2 Prong Stewing Pronch Panch 1 x 4mm 4 Prong Stewing Pronch Panch...

DEN 383.68

СВЕТСКИ СВЕТСКИ ОБРАЗОВАНИЕ НА КОЛКИ ЗА ОБЕЗБЕДУВАЕ НА МИНИ МАННЕК: ФОРМАТА НА ДОЛУСНИОТ ДОЛКИ 12 ПЦС стои мал модел на манекен

Формуларот за фустани за манекенски кукли Децата можат да ја користат својата имагинација и креативнос

DEN 399.20

Алатки за кожен печат Алатки Марки запечатување на резба удари за занаетчиски занаетчиски кожени кожни боксерски кучиња

Основани марки за почетници и професионалци, можат да ја издвојат совршената шема Професионална алатка

DEN 1023.84

DIY рачно изработени кожни производи чекан бод за завршување на чеканот за резба за резба Алатки за поправка 3CR13 тврдост на не'рѓосувачки

Број на модел : Зи Потекло : Кина на копното Број на модел : Зи Потекло : Кина на копното Параметар : Должин�

DEN 817.60

Huieu 5 до 15pcs топло стопено лепак за лепак за DIY проекти, поправки, уметничко создавање, со алатка за поправка на лепак за лепак 7мм лепак

Употреба : пакување со картон, накит, ракотворби, играчки, електронски производи, пластика, ткаенини, мет

DEN 447.36

100 парчиња Крафт хартија рачно изработени ознаки, етикета за обвивка за подароци, обесени ознаки за свадбени забави DIY занаети

Материјал : Овие етикети се изработени од висококвалитетна хартија за картички Крафт, мазна за допир и н

DEN 114.72

Коеали пена розови цветни блок овошје градски кал, цветни торта ножеви, не'рѓосувачки за анти-тули алатка за тули од тули за комунални услуги

Пластичен и не'рѓосувачки челик Цветни снајпни : Се користи за да се намали блокот во форма и големина шт

DEN 1.00

Изведба 20 пакет од 4 x 6 ПЕТГ ПЕЛЕКСЛАСНИ ПАНЕЛИ - 0,04 инчи дебел чист полистирен пластичен лист идеален за изработка на проекти, рамки

? ВисококвалитетенСекоја плексиглас мери дебела 4 "x 6" и 0,04 " Има ласерски мазни рабови и полирани; Нема ис

DEN 0.33