• Обновено
Хејарбајт Синхрони Синхрони Мотор 50-60хз НАИЗМЕНИЧНА СТРУЈА 110В 2.5-3 ВРТЕЖИ Во МИНУТА Електричен Мотор CW TYC-50 4w Единечно Рамно Вратило За Рачно Изработен Училишен Про?

Хејарбајт Синхрони Синхрони Мотор 50-60хз НАИЗМЕНИЧНА СТРУЈА 110В 2.5-3 ВРТЕЖИ Во МИНУТА Електричен Мотор CW TYC-50 4w Единечно Рамно

DEN 211.04

Залиха
Во магацинот.

[Параметри] - Напон : AC110 V; Брзина : 2,5-3 RPM; Моќност : 4 W; Насока : CW; Дијаметар : 49,8 mm/1,96"; Дебелина : 20,5 mm/0,81"; Должина На Жица : 400mm/15,75"; дијаметар На Вратило : 7mm/0,28"; должина На Вратило : 15mm/0,59" [Карактеристики] - синхрониот мотор има мала потрошувачка на енергија, голем вртежен момент, голема работа, низок шум, мала големина, мала тежина и лесна инсталација. [Предност] - Под номиналната фреквенција, брзината на моторот не е под влијание на напонот и останува стабилна. Ако моторот е преоптоварен или блокиран, серпентина на моторот нема да биде изгорена. [Едноставен за употреба] - Лесен за инсталирање и лесен за употреба; ве Молиме имајте предвид дека додадете соодветен пат на синхронскиот мотор, ако е преоптоварен, ве молиме прекинете ја моќноста од работа за да го заштитите моторот. [Повеќе апликации] - СИНХРОНИТЕ мотори со НАИЗМЕНИЧНА СТРУЈА се добри за рачно изработени, самостојни проекти, модели и се што сакате, главно се користат за механизми за водење воздух на електрични вентилатори, механизми за тресење на главата, грејачи, светилки и други електрични апарати. Хејарбејт Синхрони Мотори Спецификации : Материјал : Метал И Пластикабојка : Сребрен Сив Модел : TYC-50 Output вратило : Еднократно Рамно Вратило Напон : AC110 VSpeed : 2.

Основни карактеристики

Најдобри понуди

VTSYIQI дигитален тестер за отпорност на земја тестер за отпорност на почвата мерач со 0,00Ω до 30,00kΩ 0,00Ωm до 9000kΩm широк опсег за складирање

★ ★ RS232 Интерфејс интерфејс RS232, надзор на софтвер, податоци за складирање може да се постават на компју�

DEN 1.00

51-100998-05-OEM го надгради времето на вентилаторот на вентилаторот на кралот кондензатор 1/3 КС 208-230 Волтс 1075 вртежи во минута

Ова е сосема нов OEM надграден мотор на вентилатор на кондензаторот Дијаграмот за бои за жици OEM и дијагра

DEN 0.33

Плоштад D-HOM612L100SCP Центар за оптоварување на хомелин со покритие, 100-засилувачки фиксни главни капаци, 1-фаза, 6-простор, 12-коло, затворено

Центар за оптоварување на 100А Главни капаци Површинска монтажа 6 Вселенско коло 12 единечни столбови Как

DEN 1.00

Патиогем 180 Литри Тешка Пренослива Водоотпорна Кутија За Надворешно Складирање, Големи Контејнери За Складирање Ја Фрлаат Целата

●ЕКСТРА ГОЛЕМ КАПАЦИТЕТ И МАЛА ТЕЖИНА+големиот капацитет на нашата кутија за складирање на отворено е 1

DEN 3.33

Аохуа М12 Водоотпорен Конектор ИП68 Отворен Електричен Приклучок Жица На Панел, Предниот Машки Панел Монтирање за 2 или 3-пински Кабли 4.5-7.5

✅1Конектор : водоотпорен конектор М12, опсег на кабел : 4,56,5 мм / 6,57,5 мм, костум за најчесто кабел за напојув

DEN 0.67

Starelo 15amp Еден Отворен Приклучок Водоотпорен Приклучок, Ѕид Штекер, IP66 125V 2group Прекинувач Капак, Отворено Водоотпорен Ѕид Приклучок

Материјал : овој единствен надворешен штекер е изработен од висококвалитетен чист компјутерски матери�

DEN 415.84

[1 Пакет] Краток Продолжен Кабел за Напојување 3-Бел 6-инчен Мини Внатрешен Заземјен Продолжен Кабел, Мал Електричен Продолжен КАБЕЛ ЗА

●6 Инчен Бел Краток Кабел За Продолжување На Напојувањето Спецификации : Конектори : НЕМА 515ПНЕМА 515Р Жич

DEN 107.84

Жаноко 4 парчиња Керамички Термички Осигурувач Квадратна Заштита На Температурата Прекинувач За Заштита На Температурата Прекинувач

Спецификации : Топлинскиот Осигурувач од 125с е прекинувач за контрола на температурата од типот на отпо�

DEN 616.00

Јодотек 50 СТАПКИ 12 Мерач Надворешен Продолжен Кабел За Напојување, Седум Излезен Кабел.Повеќекратен Приклучок Со Рамномерно Распоредување

ТЕЖОК ПРОДОЛЖЕН КАБЕЛ со стандарден приклучок ЗА заземјување НЕМА515П, 12awg SJTW Кабел Номинална струја 15ampФ

DEN 1326.08

10 парчиња Керамички Стандарден Приклучок За Основна Завртка Medimun G9 Држачи За Сијалица со Жица За Топла Халогена Сијалица

10 парчиња керамички стандард медимун завртка база приклучок G9 држач за сијалица, Одговара на Било Блеск

DEN 143.36

Енерлити двојно празно покритие wallидна плоча, сјајно завршување, стандардна големина 2-банда 4,50 x 4,57, нераскинлива поликарбонат термопластична,

Направено од поликарбонат термопластичен материјал за да се обезбеди издржливост, флексибилност и ела�

DEN 2.00