• Обновено
Iogear USB до PDA/ сериски адаптер w/ компјутер и Mac драјвери - GUC232A

Iogear USB до PDA/ сериски адаптер w/ компјутер и Mac драјвери - GUC232A

DEN 319.84

Залиха
Во магацинот.

USB 1 Работете со сериски GPS уреди, го претвора серискиот интерфејс на вашата GPS единица во USB. LED статус светло за следење на преносот на податоци. Поддржува далечинско будење и управување со електрична енергија. Овозможува тампон од 96 бајти за секој трансфер на податоци низводно и низводно. Тип на производ - Кабел за конвертор. Гаранција - 3 години ограничена. Гаранција - 3 години ограничена. Потрошувачка на енергија - 90m A. Должина на кабелот - 12 in. Опис на производот УСБ PDA/Серискиот адаптер (GUC232 A) ви обезбедува надворешна сериска (DB- 9 машки) приклучок за игра за употреба со компјутери, тетратки и рачни компјутерски уреди кои поддржуваат USB. Серискиот адаптер PDA/USB има стандарден USB приклучок Type A. GUC232 A работи одлично со GPS уреди што ви овозможуваат да го конвертирате серискиот интерфејс, обично се наоѓа на GPS единиците, во USB. Овој USB PDA/сериски адаптер обезбедува PDA, дигитални фотоапарати, модеми и адаптери за терминали на ISDN со сериски врски со висок квалитет со стапка на пренос на податоци од над 230kbps. Ова го прави USB интерфејсот транспарентен на сериските периферни уреди, дозволувајќи им лесно да се интерфејс со USB компјутери. Ова ја елиминира кавгата за поставување пронајдени со традиционални врски со сериски порт. Овој уред исто така поддржува заштеда на енергија суспензија и продолжување на операциите. Од производителот IOGEAR USB 2.0 до сериски/PDA конвертор кабел GUC232 A адаптерот USB до сериски RS-232 обезбедува еден сериски конектор RS-232 (DB-9 машки) преку една стандардна USB-порта со стапка на пренос на податоци до 230kbps. Веднаш можете да уживате во поврзаноста со модем, PDA, POS или други сериски уреди на вашиот компјутер или Mac без проблеми со отворањето на вашиот компјутер. Обезбедува брзо, едноставно и економично решение и е идеално за различни апликации за комуникација и автоматизација. Ова го прави USB -интерфејсот транспарентен на сериските периферни уреди, дозволувајќи им лесно да се интерфејс со USB компјутери и да ја елиминира кавгата за поставување што се наоѓа со традиционалните врски со сериски порт. Овој уред исто така поддржува заштеда на енергија суспензија и продолжување на операциите. Клучни карактеристики USB 1.0компатибилни работи со сериски периферни уреди, го претвора серискиот интерфецето USB-врска 16 "LED статус на должина на кабелот LED статус Светло за следење на трансферот на податоци Поддржува сериски интерфејс RS-232 поддржува автоматски режим на ракување до до 230kbps Стапката на пренесување на податоци за пренесување на податоци за пренесување на податоци И Управувањето со електрична енергија обезбедува тампон од 96 бајти за секој возвод и низводно пренесување на податоци Лесна инсталација Не е потребно IRQ како што работи барањата : за компјутерски корисници Windows® XP, Windows® Vista, Windows® 7 Достапна USB порт за Mac корисници Mac OS X V10.

Основни карактеристики

Најдобри понуди

48 парчиња Налепници За Крави Плик Печати Етикети Тркалезни Ознаки, Налепница За Печати За Картички За Подароци, Пликови, Кутии За Одмор,

Пакет од 48 Брои : Фарма Крава Со Цвеќиња Хајленд Крава Налепници1 СИЛНИ САМОЛЕПЛИВИ НАЛЕПНИЦИ : овие етик

DEN 1.00

СИСНАИС ИМПЕКС 5 Парче Прибор за Јадење Прибор За Јадење, Прибор За Јадење За Домашен Ресторан, Безбедна Машина За Миење Садови, Антички

Пристоен квалитет, комплетот за бакарни садови е конструиран од врвен Бакар кој го обезбедува вашето зд

DEN 0.33

Газечимп Мини Десктоп Отпад Може Да Се Одвои Ѓубре Ѓубре Може Да Носат Отпорни Контејнер Моден Отпад Ѓубре канта За Маса Маса Маса

Десктоп Корпа За Отпадоци : Симпатична мини корпа за отпадоци, стилска и убава Отстранлив : отстранлив к�

DEN 1.00

Пепелници од не'рѓосувачки челик креативно задебелена анти -пад цигара пушејќи ја фиоката за пепел за држач за домови за автомобили

1 металниот материјал е здрав и издржлив, огноотпорен и без мирис 2 Преносен дизајн на пепел, многу практ�

DEN 512.00

ПЛЛААО ТРОФЕЈ КУП УСБ Светилка ЗА Биро За Полнење, Ноќно Светло За Расадник Со Држач За Пенкало за Спална Соба, ЛЕД Светилка ЗА Биро Со

✸Светлината е мека и не блескава, што подобро ги штити очите на бебето ✸USB напојуван, приклучок и игра, м

DEN 2.33

Корел 24 х36 Правоаголна Маса За Активност Во Училница, Зелен Издржлив Ламинат Со Висок Притисок, Прилагодлив За Висина, Изработен

ГОЛЕМИНА : Големината На Табелата е 24" х36 " Во Форма На Правоаголник Нозете лесно се прилагодуваат од 19" д�

DEN 122.24

Бакарна нараквица Reevaria за артритис - Загарантирана 99,9% чиста бакарна магнетна нараквица за жени со моќни магнети за ефикасно и природно

Чисто, ефикасно, неинвазивно олеснување на болката : моќни 3500 гаус магнети во комбинација со 99,9% чист бак

DEN 215.52

МЛАДИНЦИ 2-Пакет Скринчи Бендови Компатибилен Со Фитбит Верса/Верса 2/Верса Лајт Жени Еластична Ткаенина Ремен Замена Се Водат Нараквица

МАТЕРИЈАЛ : Премиум ткаенина+полиестерски материјал со умерена мекост и фина занаетчиска работа ја пра�

DEN 1.67

Лунарна Торба За Перење Алишта За Нуркање, Рачно Нацртана Шарена Плантажа На Морски Корални Гребени Морски Школки Од Риба Од Желе Од Коњ,

Вашето купување ќе им помогне на жртвите од неодамнешните големи земјотреси во Турција, бидејќи ние дон

DEN 319.84

15 парчиња iridescent Colophane 22 x 22 Транспарентна iridescent боја за роденденски фестивал Божиќ подарок бонбони пакување цветно пакување,

Пакување : getе добиете 15 парчиња 22x22 инчен филм за пакување стакло, доволно за да го користите во правење �

DEN 223.84

Компанија за свеќи од Тајлер, Благословете ја свеќата на срцето, миризливи свеќи за жени, свеќа за ароматерапија, луксузни свеќи W есенцијални

Свеќи за подароци за жени : Свеќата со рачно испуштена од 22oz е совршена за секоја мајка, баба, самата или �

DEN 2.00

Уникатен Комплет За Црни Сребрени Садови за 8, Зачукувани Прибор За Јадење Од Нерѓосувачки Челик Комплет Садови За Садови Ножеви Вилушки

* [ОДЛИЧНА ФОРМА и ДИЗАЈН : ] : Високо огледало полиран, мазни рабови, удобна рачка Нашиот комплет прибор е

DEN 1256.00

Кабел за адаптер за микрофон од 3,5мм за GoPro Hero3 Hero3+ Hero4 и други Mini USB 10Pin порта камера, порта за интерфејс за позлата за стерео

Златен позлатен кабел Ова е совршен кабел за адаптер за микрофон 3,5 мм за Go Pro Hero (не, вклучувајќи микрофо�

DEN 159.84

Мотото Хром КУРШУМ МОТОЦИКЛ LED Индикатори За Трепкачи Со Трепкачи Со Чадни Леќи Компатибилни за 1999 Година Хонда ShadowACE750

Моторого Замена Хром Цпу Куршум АЛУМИНИУМ ПРЕДВОДЕНА Трепкачи Индикатори Трепка за 1999 Хонда Сенка750 Хр�

DEN 3.33